ផ្សារ​ក្តាម​ខេត្តកែប ទទួល​បាន​ការ​សម្រេច​វិនិយោគ​​ អភិវឌ្ឍ​​កែប្រែ​មុខមាត់​ថ្មី​ឡើង​វិញ
ផ្សារ​ក្តាម​នៅ​ខេត្ត​កែប បាន​ទទួល​បាន​ការ​សម្រេច​ពីរដ្ឋាភិបាល​ក្នុងការ​អភិវឌ្ឍ​ដើម្បី​កែប្រែ​សោភណភាព​ថ្មី​ឡើង​វិញ។
លោក សោម ពិសិដ្ឋ អភិបាល​នៃ​គណៈ​អភិបាល​ខេត្ត​កែប​បាន​បញ្ជាក់​បន្ថែម​​ពី​គម្រោង​អភិវឌ្ឍ​ផ្សារ​ក្តាមនៅ​ខេត្តកែប ក្នុង​បទ​សម្ភាស​ជាមួយ​ក្រុម​អ្នក​សារព័ត៌មាន ​នៅ​ក្នុង​ពិធី​បើក​ការដ្ឋាន​សាងសង់​ឆ្នេរ​តេជោ​សន្តិភាព​ខេត្ត​កែប​កាល​ពី​សប្តាហ៍​មុន​នេះ។
ផ្តល់​បទ​សម្ភាសន៍​ដល់​អ្នក​សារព័ត៌មាន អភិបាល​ខេត្ត​កែប​បាន​បញ្ជាក់ថា គម្រោង​នេះបាន​ទទួល​ការ​អនុម័ត​រួច​រាល់​ពី​រដ្ឋាភិបាល​ក្នុង​ការ​ផ្តល់​សិទ្ធិ​ដល់​វិស័យ​ឯកជន ដើម្បី​រៀបចំ​កែប្រែ​មុខមាត់​ផ្សារ​ក្ដាម​ឲ្យ​មាន​សោភ័ណភាព​ស្រស់​ស្អាត សណ្ដាប់ធ្នាប់ របៀបរៀបរយ និង​អនាម័យ​បរិស្ថាន​ល្អ។
​«បច្ចុប្បន្ន​ក្រុម​ហ៊ុន​កំពុង​រៀបចំ​ផែនការ​មេ និង​រៀបចំ​ទីតាំង នៅ​សល់​តែ​កិច្ចការ​មួយ​ចំនួន​តូច​ទៀត​ដែល​នឹង​បញ្ចប់​នៅ​ពេល​​ខាងមុខ ខណៈ​អាជ្ញាធរ​ខេត្ត​កំពុង​ជំរុញ​ឲ្យ​វិនិយោគិន​ឲ្យ​អនុវត្ត​ទៅ​តាម​ផែនការ»។ នេះបើតាមលោក សោម ពិសិដ្ឋ។
​អភិបាល​ខេត្តបានបន្តទៀត​ថា គម្រោង​អភិវឌ្ឍ​ផ្សារ​ក្តាម​ ក៏ដើរ​​ទន្ទឹម​គ្នា​គម្រោង​អភិវឌ្ឍ​ឆ្នេរ​តេជោ​សន្តិភាព​កែប ដែល​បាន​បើក​ការដ្ឋាន​សាងសង់ហើយ​គ្រោង​បញ្ចប់​ក្នុង​រយៈពេល ២ ឆ្នាំ​ទៀត​នេះ។
ខេត្ត​កែប​ត្រូវ​បាន​រដ្ឋាភិបាល​ បាន​ដាក់​ចេញ​ផែនការ​អភិវឌ្ឍ​ជា​គោលដៅ​ទេសចរណ៍​ធម្មជាតិ ស្ងប់ស្ងាត់ ប្រណីត​កម្រិតខ្ពស់ ប្រកប​ដោយ​ភាព​ទាក់ទាញ ខណៈ​ខេត្ត​ដែលមានឆ្នេរ​សមុទ្រ​​ប្រវែង​ ២៧ គីឡូម៉ែត្រ រដ្ឋាភិបាល​ក៏កំពុង​អភិវឌ្ឍ​ឆ្នេរ​ប្រណិត​​កម្រិតខ្ពស់​ថ្មី​មានប្រវែង ២៧០០ ម៉ែត្រ ដើម្បី​កែប្រែមុខមាត់​ខេត្ត​ជាប់​សមុទ្រ​នេះ ជាគោលដៅ​ទាក់ទាញ​ទេសចរ​មក​កម្សាន្ត​​បន្ថែម​ទៀត៕