ផ្លូវមួយខ្សែពីមុខលោកតាដំបងក្រញូងពោរពេញដោយជង្ហុក កំពុងអ៊ុតកៅស៊ូថ្មីឡើងវិញ
ផ្លូវមួយខ្សែចាប់ពីមុខរូបសំណាកលោកតាដំបងក្រញូង ទៅទល់នឹងរង្វង់មូលព្រាបស ដែលពោរពេញទៅដោយជង្ហុកបង្កការលំបាកដល់ការធ្វើដំណើររបស់ប្រជាពលរដ្ឋ បច្ចុប្បន្នកំពុងជួសជុលនិងក្រាលកៅស៊ូឡើងវិញ។
ជាងមួយសប្តាហ៍នេះ ក្រុមការងារសាធារណការ បានដាក់គ្រឿងចក្រគាស់កកាយទៅលើកំណាត់ផ្លូវដែលខ្ទេចខ្ទីដោយសារការដាក់បង្កប់ប្រព័ន្ធលូក្រោមដី ដែលផ្លូវនេះស្ថិតក្នុងភូមិ ១៣ មករា សង្កាត់ព្រែកព្រះស្ដេច ក្រុងបាត់ដំបង ទល់មុខព្រលានយន្តហោះបែកចាន ដើម្បីអ៊ុតកៅស៊ូថ្មីឡើងវិញ បង្កការងាយស្រួលដល់ការធ្វើដំណើររបស់ប្រជាពលរដ្ឋ។
សកម្មភាពដែលគ្រឿងចក្រកំពុងធ្វើការ នៅលើកំណត់ផ្លូវកណ្ដាលក្រុងបាត់ដំបង គឺជាសកម្មភាពមួយរស់រវើក និងបន្ទាន់ជាទីបំផុត ព្រោះផ្លូវមួយខ្សែនេះ គឺជាផ្លូវភ្លោះដើម្បីបញ្ចៀសនូវការប៉ះទង្គិច ឬគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ជាដើម។ ប៉ុន្តែ ពេលក្រុមការងារកំពុងធ្វើការយ៉ាងសកម្មនេះ គឺការបើកបរ និងការធ្វើចរាចរណ៍ ត្រូវបញ្ចៀសចូលរួមទៅលើកំណាត់ផ្លូវតែមួយខ្សែ ដូច្នេះវាអាចបង្កឲ្យមានការកកស្ទះជាដើម។