សមត្ថកិច្ចប៉ុស្តិ៍​នគរបាលកាកាបទី១​ ចុះ​ផ្សព្វផ្សាយ​ពី​ផល​ប៉ះពាល់​នៃ​ការ​ប្រើប្រាស់​គ្រឿងញៀន និង​ការ​ប្រើប្រាស់​បារី​អេឡិចត្រូនិច
ភ្នំពេញ ៖​ ដេីម្បីបង្កាទប់ស្កាត់​និងរក្សាបាននូវ សុខសុវត្តិភាពដល់បងប្អូប្រជាពលរដ្ឋក្នុងមូលដ្ឋាន​ ក្រុមក្មេងទំនេីង​ បញ្ហាផលប៉ះពាល់ការប្រេីប្រាស់គ្រឿងញៀន​ និង​ប្រេីប្រាស់​បារី​អេឡិចត្រូនិច​សមត្ថកិច្ច​បាន​ចុះយុទ្ធនាការ​ផ្សព្វផ្សាយដល់សិស្សសានុសិស្សតាមបណ្តាសាលារៀន​ឱ្យ​យល់ដឹងកាន់តែច្បាស់អំពីបញ្ហាទាំងនេះ។
ជាក់ស្តែង​នៅ​វេលា​ម៉ោង ០៨ព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥​នេះ​ដោយ​មាន​ការ​ចង្អុលបង្ហាញពីលោក វរសេនីយ៍ឯក ម៉ន វុធី អធិការនគរបាលខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ និងការដឹកនាំពីលោក វរសេនីយ៍ត្រី ជឿន សារុំ អធិការរង​ទទួល​ផែន​គ្រឿងញៀន​ដឹកនាំ​ផ្ទាល់​លោកវរសេនីយ៍ត្រីទូច ទីនាយប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលកាកាបទី១នឹងមន្ត្រីក្រោម​ឱវាទ ប៉ុស្តិ៍​នគរបាលរដ្ឋបាលសង្កាត់កាកាបទី១​ បាន​ចុះផ្សព្វផ្សាយ​នៅ​សាលារៀន​ន័រវេស​ ស្ថិត​នៅភូមិប៉ប្រកខាងត្បូង សង្កាត់ កាកាបទី១ ខណ្ឌ ពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ។
សមត្ថកិច្ចបាន​ឱ្យដឹងថា​ ការ​ចុះ​យុទ្ធនាការ​ផ្សព្វផ្សាយបញ្ហា ពី​ផល​ប៉ះពាល់ នៃការ​ប្រើប្រាស់​គ្រឿងញៀន និង​ការ​ប្រើប្រាស់​បារីអេឡិចត្រូនិច បញ្ហា ក្មេងទំនើង ច្បាប់ចរាចរណ៍និងភូមិឃុំមានសុវត្ថិភាព និង​បញ្ហា​មួយ​ចំនួន​ទៀត។
ក្នុងយុទ្ធនាការផ្សព្វផ្សាយខាងលេីនេះ​ មានប្រជាពលរដ្ឋចូលរួមមានលោកគ្រូអ្នកគ្រូសរុបចំនួន ៥០នាក់ ស្រី ២០នាក់។
អាជ្ញាធរ​សូម​អំពាវនាវ​ដល់​បងប្អូន​ លោកគ្រូ​ អ្នក​គ្រូ​សូម​ចូលរួម​សហការ​ពី​បញ្ហា​ទាំងនេះ និង​រាយការណ៍​សមត្ថកិច្ចភ្លាមៗបេីមានហេតុការណ៍ ដេីម្បីសមត្ថកិច្ចចុះទៅអន្តរាគមន៍ទាន់ពេលវេលា៕