ប.ស.ស បង្ហាញធនាគារចំនួន ១១ ជាដៃគូសម្រាប់ម្ចាស់សហគ្រាស បង់ភាគទានប្រចាំខែ ជៀសវាងចាញ់បោកជនឆបោក
បេឡា​ជាតិ​សន្តិសុខ​សង្គម (ប.ស.ស) បានបង្ហាញ​ធនាគារ​ដៃគូ​ចំនួន ១១ ដែល​បាន​ចុះ​កិច្ច​ព្រមព្រៀង​ជាមួយ ប.ស.ស សម្រាប់​ម្ចាស់​រោងចក្រ សហគ្រាស គ្រឹះស្ថាន ក្រុមហ៊ុន បង់​ភាគទាន​ប្រចាំខែ​មកកាន់​ ប.ស.ស ដើម្បី​ជៀសវាង​ការ​ចាញ់​បោក​ជន​ឆបោក​ដែល​តែងតែ​ក្លែងបន្លំ​លិខិត​ ឬ គណនី​ធនាគារ​ផ្សេងៗ។
ការ​បង្ហាញ​ធនាគារ​ជា​ដៃគូ​នេះ​បាន​ធ្វើឡើង​បន្ទាប់ពី​មាន​ជន​ឆបោក​បាន​ក្លែងបន្លំ​លិខិត​មួយ​លេខ​០១៣១/២៥ ប​.​ស​.​ស​./​ប​.​ភ ចុះ​ថ្ងៃទី ​១៥ ខែមករា ឆ្នាំ ​២០២៥​ យកទៅ​កែ​ខុសពី​លក្ខណៈ​ដើម ក្លែង​បន្លំ​ខ្លឹមសារ (ACLEDA Bank:0716946457 (OUK CHANRATANA) ដោយ​ប្រើប្រាស់​និមិត្តសញ្ញា​(Logo) និង​ត្រា​របស់​បេឡា​ជាតិ​សន្តិសុខ​សង្គម នៃ​ក្រសួង​ការងារ ​និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ ខុសពី​លិខិត​ដើម។
យោងតាម​សេចក្ដីជូនដំណឹង​របស់ ប.ស.ស ដែល​ទើប​ទទួលបាន​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​ ២៥ ​កុម្ភៈ​ នេះ ​បាន​ឱ្យដឹងថា ​ធនាគារ​ដៃគូ​ដែល​បាន​ចុះ​កិច្ចព្រមព្រៀង​ជាមួយ​បេឡា​ជាតិ​សន្តិសុខ​សង្គម (​ប.ស.ស) នៃ​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​រួមមាន​ ៖