នគរបាលខណ្ឌដង្កោ បន្តផ្សព្វផ្សាយអំពីផលប៉ះពាល់គ្រឿងញៀន ការប្រើប្រាស់បារីអេឡិចត្រូនិក និង បញ្ហាក្មេងទំនើង
នគរបាល​ប៉ុស្តិ៍​ក្រាំង​ពង្រ ចុះ​ផ្សព្វផ្សាយ​ផល​ប៉ះពាល់​គ្រឿងញៀន ការ​ប្រើប្រាស់​បារី​អេឡិចត្រូនិក បញ្ហា​ក្មេង​ទំនើង និង​ណែនាំ​ពី​ច្បាប់​ចរាចរណ៍​ដល់​សិស្សានុសិស្ស​នៅ​សាលា​បឋម​សិក្សា​ក្រាំង​ពង្រ ឲ្យ​មាន​ការ​យល់​ដឹង​បន្ថែម។
ការ​ចុះ​ផ្សព្វផ្សាយ​នេះ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី ២៧ ខែ​កុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៥ នេះ ដឹកនាំ​ដោយ លោក​វរសេនីយ៍ត្រី ទន់ ហឿន នាយ​ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​រដ្ឋបាល​សង្កាត់​ក្រាំង​ពង្រ បាន​បន្ត​អនុវត្ត​តាម​ទិសដៅ​របស់​លោក​ឧត្តមសេនីយ៍​ឯក ជួន ណារិន្ទ ស្នងការ​នគរបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ក្នុង​ការ​ចុះ​ផ្សព្វផ្សាយ​ផល​ប៉ះពាល់​ការ​ប្រើប្រាស់​សារធាតុ​ញៀន បារី​អេឡិចត្រូនិក បញ្ហា​ក្មេង​ទំនើង បញ្ជ្រាប​ទៅកាន់​សិស្សានុសិស្ស ដើម្បី​ជៀស​ឆ្ងាយ​ពី​បញ្ហា​ទាំង​អស់​នេះ។
លោក​វរសេនីយ៍ត្រី ទន់ ហឿន នាយ​ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​រដ្ឋបាល​សង្កាត់​ក្រាំង​ពង្រ បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា ការ​អប់រំ​ផ្សព្វផ្សាយ​ផល​ប៉ះពាល់​គ្រឿងញៀន បារី​អេឡិចត្រូនិក បញ្ហា​ក្មេង​ទំនើង គឺជា​កាតព្វកិច្ច​របស់​អាជ្ញាធរ ត្រូវតែ​ចុះ​ផ្សព្វផ្សាយ​ទៅកាន់​មនុស្ស​គ្រប់​មជ្ឈដ្ឋាន ដែល​ជា​កត្តា​ចម្បង​មួយ​ផ្នែក​ធំ ដើម្បី​បញ្ជ្រាប​អំពី​ផល​ប៉ះពាល់​ទៅកាន់​សិស្សានុសិស្ស​គ្រប់រូប​ដែល​ជា​ទំពាំង​សម្រាប់​ស្នង​ឫស្សី។
ជាមួយ​នេះ លោក​វរសេនីយ៍ត្រី ទន់ ហឿន ក៏បាន​សំណូមពរ​ទៅកាន់​លោកគ្រូ​អ្នកគ្រូ ត្រូវ​សហការ​ជាមួយ​អាណាព្យាបាល​របស់​សិស្ស​គ្រប់រូប ត្រួតពិនិត្យ​ការ​សិក្សា​របស់​កូនៗ ឲ្យ​បាន​ជាប់​លាប់ និង​ទូន្មាន​ជៀស​ឲ្យ​ឆ្ងាយ​ពី​គ្រឿងញៀន ដើម្បី​ក្លាយ​ជា​កូន​ល្អ​សម្រាប់​គ្រួសារ និង​យុវជន​គំរូ​របស់​សង្គម៕