នាយរងប៉ុស្ដិ៍ស្ទឹងមានជ័យទី២ ជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍រថយន្ដកិនស្លាប់​​
​មន្ត្រីនគរបាលម្នាក់ដែលមានតួនាទីជានាយរងប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលស្ទឹងមានជ័យទី២​ បានជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ជាមួយរថយន្តធុនធំបណ្តាលឲ្យកិនបែកក្បាលធ្លាយ​ខួរ​ស្លាប់​យ៉ាងអាណោចអាធម្ម។
ហេតុការណ៍​នេះ ​បានកេីត​ឡេីង​នៅ​វេលា​ម៉ោង​៧យប់​ថ្ងៃ​ទី​២ ខែ​មីនា ​ឆ្នាំ​២០២៥​ ទល់មុខ​ហាង​រាត្រី​មនោរម្យ​ ផ្លូវ​បេតុង​ទួល​ពង្រ​ ភូមិ​ម័ល​ សង្កាត់​ដង្កោ​ ខណ្ឌ​ដង្កោ​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​។
ជនរងគ្រោះ​មានឈ្មោះ​ ស៊ុយ​ សុផាត​ ភេទប្រុស​ អាយុ​៥៥ឆ្នាំ​ មុខរបរ​ មន្ត្រី​នគរបាល​ ឋានន្តរសក្ដិ​ វរសេនីយ៍ត្រី នាយ​រង​ប៉ុស្តិ៍​ការ​ពារ​គោលដៅ​ទី​២​ មាន​អាសយដ្ឋាន​ ផ្ទះ​លេខ​១៣៣អឺ0 ផ្លូវ​លំ​ សង្កាត់​ស្ទឹងមានជ័យ​ ខណ្ឌ​មានជ័យ​។ ដោយ​ឡែក​អ្នក​បេីកបររថយន្ដ ឈ្មោះ វិត សុខុន ភេទប្រុស អាយុ៣១ឆ្នាំ មុខរបរ​ បើកបររថយន្ត មានទីលំនៅ ភូមិស្តុក ឃុំចេក ស្រុកគងពិសី ខេត្តកំពង់ស្ពឺ (ត្រូវ​បាន​សមត្ថកិច្ច​ឃាត់ខ្លួន)​ ។
តាម​ប្រភព​ព័ត៌មាន​ ពី​កន្លែង​កើត​ហេតុ​បានឲ្យដឹង​ថា​ មុន​ពេល​កេីតហេតុ​ គេបាន​ឃើញ​បុរស​រងគ្រោះ​ជិះ​ម៉ូតូ​ធុនធំ​ម៉ាក​SL ពណ៌​ទឹក​ប្រាក់​ ពាក់​ស្លាក​លេខ​ ភ្នំពេញ​ 1CI 3033 ជិះ​ធ្វើ​ដំណើរ​តាម​បណ្ដោយ​ផ្លូវ​បេតុង​ទួល​ពង្រ​ ទិសដៅ​ពី​កេីត​ទៅ​លិច​ លុះ​មកដល់​ចំណុច​កេីតហេតុ​ បាន​វ៉ា​ជែង​រថយន្ដ​ តែ​សង្ស័យអកសឺជាមួយរថយន្តមួយគ្រឿងទៀតមកខាងមុខ ក៏ចាប់​ហ្រ្វាំង​ទាំង​បង្ខំ​បណ្តាល​ឲ្យ​ម៉ូតូ​ដួល​ខ្ទាតមនុស្ស​ចូល​ក្រោម​រថយន្ត​សណ្តោង​ធុនធំ​ម៉ាក​ ហ៊ីយុនដាយ​ ពណ៌​បៃតង​ ពាក់​ស្លាក​លេខ​ ព្រះសីហនុ​ 3A 0944 ដែល​បេីក​ដោយ​បុរស​ម្នាក់​ធ្វើ​ដំណើរ​ក្នុង​ទិសដៅ​ស្រប​គ្នា​ កិន​ធ្លាយ​ខួរ​ស្លាប់​យ៉ាង​អាណោចអាធម្មនៅ​កន្លែង​កេីតហេតុ​តែ​ម្តង​។ ដោយ​ឡែកតៃកុង​រថយន្ត​ ក្រោយពីកិនជនរងគ្រោះរួច បានបេីក​ទៅ​មុខ​ប្រហែល​១០០ម៉ែត្រ​ ក៏បានឈប់បំរុង​រត់​គេចខ្លួន​តែ​ត្រូវ​បាន​ពលរដ្ឋ​ដេញ​ឃាត់​បាន​ប្រគល់​ឲ្យសមត្ថកិច្ច​។
ក្រោយ​កេីតហេតុ​ សមត្ថកិច្ច​ជំនាញ​ចរាចរណ៍​បានចុះ​ទៅ​កន្លែង​កេីតហេតុ​ រួចហើយ​ក៏​ធ្វើ​ការ​ទំនាក់ទំនង​សាច់ញាត​របស់​ជនរងគ្រោះ​មកទទួលយកសពទៅធ្វេីបុណ្យតាមប្រពៃណី។ ចំណែក​មធ្យោបាយ​រួម​ទាំង​អ្នក​បេីក​បរ​ត្រូវ​បាន​សមត្ថកិច្ច​ជំនាញ​ចរាចរណ៍​នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលចរាចរណ៍ចុះ​​ធ្វើ​ការ​វាស់​វែង​យក​ទៅ​ការិយាល័យ​ចរាចរណ៍​ផ្លូវគោក​ដេីម្បី​ចាត់ការ​តាម​និតិ​វិធី​៕