ផែនការប្រតិបត្តិស្ដីពីយន្តការជំរុញការចុះបញ្ជីក្នុងប្រព័ន្ធសន្តិសុខសង្គម ឆ្នាំ ២០២៤-២០២៦ ដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការ
លោក ម៉េង ហុង ប្រតិភូ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ទទួលបន្ទុក​ជា​អគ្គនាយក​បេឡា​ជាតិ​សន្តិសុខ​សង្គម (​ប​.​ស​.​ស​.) នៃ​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​ ២៤​ ខែមីនា ​ឆ្នាំ​ ២០២៥​ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ជា​គណៈអធិបតី​ក្នុង​ពិធី​ប្រកាស​ដាក់ឱ្យ​ប្រើប្រាស់​ជា​ផ្លូវការ “​ផែនការ​ប្រតិបត្តិ ស្ដីពី​យន្តការ​ជំរុញ​ការចុះបញ្ជី​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​សន្តិសុខ​សង្គម ឆ្នាំ​ ២០២៤-២០២៦” នៅ​សណ្ឋាគារ Fairfield by Marriott Phnom Penh ក្រោម​អធិបតីភាព លោក ហែម វណ្ណឌី រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម វិទ្យាសាស្ត្រ បច្ចេកវិទ្យា និង​នវានុវត្តន៍ និង​ជា​ប្រធាន​គណៈកម្មាធិការ​សម្របសម្រួល​ការ​អភិវឌ្ឍ​សេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ។
ពិធី​នេះ​រៀបចំឡើង​ក្នុង​គោលបំណង​ដើម្បី​ចូលរួម​ពង្រីក​ការ​គ្របដណ្ដប់​កិច្ច​គាំពារ​សង្គម សន្តិសុខ​សង្គម ដល់​កម្មករ-និយោជិត និង​អ្នកសេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ ស្របតាម​ក្របខណ្ឌ​គោលនយោបាយ​ជាតិ​គាំពារ​សង្គម និង​យុទ្ធសាស្ត្រ​ជាតិ​ស្តីពី​ការអភិវឌ្ឍ​សេដ្ឋកិច្ច​ក្រៅ​ប្រព័ន្ធ ឆ្នាំ ២០២៣-២០២៨ ក៏​ដូចជា​គោលនយោបាយ អាទិភាព​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​នីតិកាល​ទី ៧ នៃ​រដ្ឋសភា។
ក្នុងឱកាស​នោះ លោក​ប្រតិភូ​រាជរដ្ឋាភិបាល បាន​អញ្ជើញ​ទទួល​សៀវភៅផែនការ​ប្រតិបត្តិស្ដីពី​យន្តការ​ជំរុញ​ការចុះបញ្ជី​ក្នុង​ប្រព័ន្ធ​សន្តិសុខ​សង្គម​ឆ្នាំ​ ២០២៤-២០២៦ ដោយផ្ទាល់​ពី​សំណាក់ លោក​រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួង​ឧស្សាហកម្ម វិទ្យាសាស្ត្រ បច្ចេកវិទ្យា និង​នវានុវត្តន៍។
ជាមួយគ្នា​នោះដែរ លោក លៀង ពន្លក ប្រធាន​នាយកដ្ឋាន​គោលនយោបាយ​សន្តិសុខ​សង្គម នៃ ប​.​ស​.​ស បានធ្វើ​បទ​បង្ហាញ​ចែករំលែក​ចំណេះដឹង​អំពី​ការអនុវត្ត​របប​សន្តិ​សុខ​សង្គម​នៅ​កម្ពុជា រួម​ទាំង​អត្ថប្រយោជន៍​ផ្សេងៗ ដែល​មានចែង​ក្នុង​បទប្បញ្ញត្តិ នៃ​ច្បាប់​ស្តីពី​របប​សន្តិសុខ​សង្គម ជូន​ដល់​អ្នកចូលរួម​ទាំងអស់​ឱ្យ​យល់ដឹង​កាន់តែ​ស៊ីជម្រៅ​បន្ថែម​ទៀត៕