អគ្គនាយក ប.ស.ស បន្តចុះទស្សនកិច្ចនៅមន្ទីរពេទ្យមិត្តភាពខ្មែរ-សូវៀត ពិនិត្យលើលំហូរការផ្ដល់សេវាជូនសមាជិក ប.ស.ស
បន្ទាប់ពី​បាន​ចុះ​ទស្សនកិច្ច​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​ជាតិ​តេ​ជោ​សន្ដិភាព​រួចមក នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នេះ លោក ម៉េង ហុង ប្រតិភូ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ទទួលបន្ទុក​ជា​អគ្គនាយក ប​.​ស​.​ស​. នៃ​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ បាន​អញ្ជើញ​បន្ត​ចុះ​ទស្សនកិច្ច​ដោយផ្ទាល់​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​ខ្មែរ​-​សូ​វៀត ដើម្បី​ពិនិត្យ​លើ​ស្ថានភាព និង​រំហូរ​នៃ​ការផ្ដល់សេវា​ជូន​សមាជិក ប​.​ស​.​ស​. ព្រមទាំង​ជួប​សំណេះសំណាល និង​សួរសុខទុក្ខ​អ្នកជំងឺ គ្រួសារ​អ្នកជំងឺ ដែល​មក​ទទួល​សេវា​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​ខ្មែរ​-​សូ​វៀត ជាច្រើនរូប​ផងដែរ​។
ជាមួយគ្នា​នោះ​ផងដែរ លោក​ប្រតិភូ​រាជរដ្ឋាភិបាល បាន​ជួបពិភាក្សា​ជាមួយ​លោក​សាស្ត្រាចារ្យ ងី ម៉េង នាយក​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​ខ្មែរ​-​សូ​វៀត ដើម្បី​ឈ្វេងយល់​អំពី​ចំណុច​ខ្វះខាត​ជាមួយគ្នា​ដើម្បី​បំពេញ​បន្ថែម សំដៅ​ដល់​ការបង្កើន​កិច្ចសហការ​ឱ្យ​កាន់តែ​ជិតស្និទ្ធ ដើម្បី​ធានាបាន​គុណភាព​នៃ​ការផ្ដល់សេវា​ជូន​សមាជិក ប​.​ស​.​ស​. ប្រកបដោយ​ប្រសិទ្ធភាព ឆាប់រហ័ស ច្បាស់លាស់ ជាមួយនឹង​ក្រមសីលធម៌​វិជ្ជាជីវៈ​។
ការចុះពិនិត្យ​ការផ្តល់សេវា​ជូន​សមាជិក ប.ស.ស នៅតាម​មន្ទីរពេទ្យ​រដ្ឋ​នេះ​ធ្វើឡើង​ដោយសារ​បច្ចុប្បន្ន​មាន​សមាជិក ប.ស.ស រាប់រយ​នាក់ ​ក្នុង​១​ថ្ងៃៗ​ បាន​ទៅ​ទទួល​សេវា​នៅតាម​មន្ទីរពេទ្យ​ថ្នាក់ជាតិ​នៅក្នុង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​យ៉ាងច្រើន​កុះករ​ធ្វើឱ្យ​កកស្ទះ​និង​ត្រូវ​ចំណាយ​ពេលវេលា​យូរ​ក្នុងការ​ទៅ​ទទួល​សេវា​ព្រោះ​សមាជិក​ ប.ស.ស ម្នាក់ៗ ​តម្រូវឱ្យ​តម្រង់​ជួរ​ចូល​ម្នាក់​ម្តងៗ​ទៅតាម​លេខ​រៀង​អ្នក​ទៅមុន​បាន​មុន​ និង​អ្នក​ទៅក្រោយ​ ត្រូវ​រង់ចាំ​តាម​លេខ​រៀង​ជា​បន្តបន្ទាប់​។ ការកកស្ទះ​នេះ​ដោយសារតែ​មានការ​គាំទ្រ​ពី​ប្រជាពលរដ្ឋ​មកលើ​សេវា​ ប.ស.ស កើន​ឡើងជា​បន្តបន្ទាប់​ ខណៈ​បច្ចុប្បន្ន​នេះ​ចំនួន​សមាជិក ​ប.ស.ស បាន​កើនឡើង​ជិត​២​លាន​៨​សែន​នាក់ ​និង​មាន​មូលដ្ឋាន​សុខាភិបាល ដែលជា​ដៃគូ​ជាមួយ ប.ស.ស ចំនួន ១,៥៩៥​ មូលដ្ឋាន ក្នុង​នោះ​វិស័យ​ឯកជន​ចំនួន ១៦៣​មូលដ្ឋាន៕