ប.ស.ស និង វិស័យឯកជន ចែករំលែកបទពិសោធពាក់ព័ន្ធវិស័យសន្តិសុខសង្គម និង វិស័យធានារ៉ាប់រងឯកជន
លោក ប៉ែន នរៈ​វុ​ធ អគ្គនាយករង ប​.​ស​.​ស​. តំណាង លោក ម៉េង ហុង ប្រតិភូ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ទទួល​បន្ទុក​ជា​អគ្គនាយក ប​.​ស​.​ស​. នៃ​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្ដុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ កាលពី​ថ្ងៃទី​២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ​បាន​ដឹកនាំ​មន្ត្រី​ជំនាញ​ជួបពិភាក្សា​ការងារ​ជាមួយ​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ក្រុមហ៊ុន ហ្វ​ត​តេ អ៊ិន​សួ​រឹន​ស៍ (​ខេ​ម​បូ​ឌា​) ដើម្បី​ចែករំលែក​បទពិសោធ​ នៃ​ការធ្វើ​ប្រតិបត្តិការ​ប្រព័ន្ធ​សន្ដិសុខ​សង្គម​របស់ ប​.​ស​.​ស​. និង​ការអនុវត្ត​ការងារ​ផ្តល់​សេវា​ធានារ៉ាប់រង​ឯកជន​របស់​សម្ព័ន្ធ​ក្រុមហ៊ុន ហ្វ​ត​តេ អ៊ិន​សួ​រឹន​ស៍ (​ខេ​ម​បូ​ឌា​)។
លោក ប៉ែន នរៈ​វុ​ធ បានឱ្យដឹងថា នៅក្នុង​ជំនួប​នេះ ផ្ដោត​សំខាន់​លើ​ការអនុវត្ត​យន្ដការ​ទូទាត់​សំណង យន្ដការ ត្រួតពិនិត្យ​ភាពមិនប្រក្រតី​នៃ​ការទាមទារ​សំណង បញ្ហា​ប្រឈម​ជាមួយ​មូលដ្ឋាន​សុខាភិបាល និង​ការដោះស្រាយ​បណ្ដឹង​របស់​សមាជិក តាមរយៈ Call Center​។
តំណាង ក្រុមហ៊ុន ហ្វ​ត​តេ អ៊ិន​សួ​រឹន​ស៍ បាន​កោតសរសើរ និង​វាយតម្លៃ​ខ្ពស់ ចំពោះ​វឌ្ឍនភាព និង​ភាព​រីកចម្រើន​យ៉ាង​ឆាប់រហ័ស​របស់ ប​.​ស​.​ស​. ដែល​បាន​កសាង​ទំនុកចិត្ត ព្រមទាំង​មានការ​ចាប់​អារម្មណ៍​យ៉ាងខ្លាំង​ពី​ប្រជាពលរដ្ឋ តាមរយៈ​ការផ្ដល់​ការធានា​លើ​សេវា​ថែទាំ​សុខភាព និង​ការ​ផ្ដល់នូវ​អត្ថប្រយោជន៍​នានា​ជូន​សមាជិក​របស់ខ្លួន ប្រកបដោយ​ភាពច្បាស់លាស់ ហើយ​នេះ​ក៏​ជា​មាគ៌ា​វិជ្ជមាន​សម្រាប់​វិស័យ​សន្តិសុខ​សង្គម និង​វិស័យ​ធានារ៉ាប់រង​ឯកជន ក្នុង​ការកសាង​ទំនុកចិត្ត​ពី​សមាជិក និង​ប្រជាពលរដ្ឋ​ផងដែរ៕