ផ្លូវទៅអន្លង់ផ្សោតកាំពី និងវត្តសសរ ១០០ ក្រាលកៅស៊ូបញ្ចប់ ១០០% ធ្វើដំណើរទៅមកកាន់តែងាយស្រួល
សមិទ្ធផលថ្មីស្ពានក្រគរ និងផ្លូវខេត្តលេខ ៣៧៧ ចាប់ពីរង្វង់មូលព្រាបសរ ក្នុងក្រុងក្រចេះ តភ្ជាប់ដល់ស្រុកសំបូរ ដោយឆ្លងកាត់ទៅរមណីយដ្ឋានអន្លង់ផ្សោតកាំពីនិងវត្តសសរ ១០០ ត្រូវបានស្ថាបនាសាងសង់រួចរាល់បើកឲ្យប្រើប្រាស់ជាបណ្តោះអាសន្ន ចាប់ពីព្រឹកថ្ងៃទី ២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ តទៅ។ នេះបើតាមការឲ្យដឹងពីអាជ្ញាធរខេត្តក្រចេះនៅព្រឹកនេះ។
ជាមួយសមិទ្ធផលថ្មីនេះដែរ បានលើកកម្ពស់សោភ័ណភាពទីរួមខេត្តក្រចេះ និងចូលរួមកាត់បន្ថយបញ្ហាចរាចរណ៍ ធ្វើឲ្យការធ្វើដំណើរពីតំបន់មួយទៅតំបន់មួយកាន់តែងាយស្រួលប្រសើរឡើង និងបានជួយជំរុញដល់វិស័យទេសចរណ៍ កសិកម្ម និងសេដ្ឋកិច្ចនៅមូលដ្ឋាន និងតំបន់ជិតខាងឲ្យកាន់តែរីកចម្រើនថែមទៀត។
ផ្លូវខេត្តលេខ ៣៧៧ ដើរតួយ៉ាងសំខាន់ក្នុងវិស័យទេសចរណ៍ ដោយបានតភ្ជាប់ទៅតំបន់អេកូទេសចរណ៍ធម្មជាតិ និងប្រវត្តិសាស្រ្តសំខាន់ៗមួយចំនួនរបស់ខេត្តនៅភាគឦសាន្តដូចជា៖ វត្តភ្នំសំបុក អន្លង់ផ្សោតកាំពី ទឹកជួរកាំពី ព្រះវិហារធំសរសរ ១០០ និងតំបន់ទេសចរណ៍សំខាន់ៗជាច្រើនទៀត។
លោក អ៊ុង ផល្លេ អភិបាលរងក្រុងក្រចេះបានឲ្យកម្ពុជាថ្មីដឹងនៅព្រឹកនេះថា ក្នុងនាមអាជ្ញាធរក្រុងនិងប្រជាពលរដ្ឋ ពិតជាមានសេចក្តីត្រេកអរចំពោះសមិទ្ធផលថ្មីនេះ មានស្ពាន និងផ្លូវលេខ ៣៧៧ ដែលរាជរដ្ឋាភិបាលបានខិតខំយកចិត្តទុកដាក់ពីសុខទុក្ខ និងការលំបាកក្នុងការធ្វើដំណើរកន្លងមក៕