ប្រទេសលុចសំបួ ផ្តល់ជំនួយថវិកា ២លានអឺរ៉ូ សម្រាប់គាំទ្រគម្រោងបោសសម្អាតមី​ននៅកម្ពុជា
ប្រទេសលុចសំបួ នឹងផ្តល់ជំនួយថវិកា ២លានអឺរ៉ូ សម្រាប់គាំទ្រគម្រោងបោសសម្អាតមី​ននៅកម្ពុជា។ នេះបើយោងតាមសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ អាជ្ញាធរកម្ពុជា គ្រប់គ្រងសកម្មភាពកំចាត់មីន និងសង្គ្រោះជនពិកាដោយសាមីន នាថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ។
ក្នុងលិខិតបានបញ្ជាក់ថា ព្រះអង្គម្ចាស់ Guillaume Jean Marie រជ្ជទាយាទនៃប្រទេសលុចសំបួ និងលោកស្រី Alissar Chaker តំណាងកម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍អង្គការសហប្រជាជាតិប្រចាំនៅកម្ពុជា (UNDP) នឹងចុះកិច្ចព្រមព្រៀងថវិកាជំនួយចំនួន ២លានអឺរ៉ូ របស់ប្រទេសលុចសំបួ សម្រាប់គាំទ្រគម្រោងបោសសម្អាតមី​នដើម្បីលទ្ធផលដំណាក់កាលទី៤ និងទី៥។ លោក លី ធុច ទេសរដ្ឋមន្ត្រីទទួលបន្ទុកបេសកកម្មពិសេស និងជាអនុប្រធានទី១ អាជ្ញាធរមីន នឹងអញ្ជើញជាអធិបតី និងសាក្សីក្នុងពិធីចុះហត្ថលេខា នាថ្ងៃទី១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសណ្ឋាគារ Raffles Hotel Le Royal រាជធានីភ្នំពេញ។
ការចូលរួមចំណែកពីប្រទេសលុចសំបួ នឹងបង្កើនទិន្នផលនៃការបោសម្អាតមីន ធ្វើឱ្យប្រសើរឡើងនូវការផ្តល់សេវាដល់ជនមានពិការភាព តាមរយៈមជ្ឈមណ្ឌលស្តារលទ្ធភាពពលកម្មកាយសម្បទា និងបង្កើតសមត្ថភាពជាតិក្នុងការឆ្លើយតបទៅនឹងការប្រមូលយុទ្ធភណ្ឌដែលនៅសេសសល់៕