ពលរដ្ឋភូមិឃ្មួញ ខណ្ឌសែនសុខ កំពុងរៀបចំតុបតែងភូមិស្វាគមន៍សង្ក្រាន្តឆ្នាំថ្មី
កៀកថ្ងៃបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ខិតជិតមកដល់ ប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅភូមិឃ្មួញ សង្កាត់ឃ្មួញ ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ បាននិងកំពុងរៀបចំ លម្អ ដើម្បីត្រៀមស្វាគមន៍ទទួលចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ និងសង្ក្រាន្តប្រចាំភូមិផងដែរ។
ប្រកបដោយស្នាមញញឹម យុវជន វិឆ្ឆិកា ដែលកំពុងរៀបចំ តុបតែង ចងគោម ទង់បុណ្យ បានឱ្យដឹងថា នេះជាឆ្នាំទី ២ ដែលភូមិឃ្មួញ បានរៀបចំកម្មវិធីសង្ក្រាន្តលក្ខណៈធំបែបនេះ ហើយប្រជាពលរដ្ឋភូមិនេះសហការគ្នាចំណាយថវិកាផ្ទាល់ខ្លួន ដើម្បីរៀបចំតុបតែងលម្អតាមផ្លូវក្នុងភូមិសម្រាប់បុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ដែលខិតជិតឈានមកដល់នាពេលខាងមុខនេះ ក៏ដូចជាកម្មវិធីសង្ក្រាន្តប្រចាំភូមិឃ្មួញផងដែរ។
ដោយឡែកប្រជាពលរដ្ឋក្នុងភូមិឃ្មួញ ក៏បានលើកឡើងដែរថា មិនខុសគ្នាទៅនឹងតំបន់ផ្សេងៗ ទេ សម្រាប់នៅភូមិឃ្មួញនេះ បានរៀបចំប្រារព្ធពិធីទៅតាមប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ដោយពេលព្រឹក ពលរដ្ឋក្នុងភូមិ ក៏ដូចជាមកពីទីជិតទីឆ្ងាយ បាននាំយកចង្ហាន់ទៅប្រគេនព្រះសង្ឃវត្តឃ្មួញ ព្រោះភូមិឃ្មួញនេះជាចំណុះជើងវត្តស្រាប់ វត្ត និងភូមិ គឺនៅជាប់គ្នាម្ដង។ ដោយឡែកពេលរសៀល ប្រជាពលរដ្ឋ បានចូលទៅក្នុងវត្ត ដើម្បីទទួលពរជ័រ ស្រោចទឹកដោយព្រះចៅអធិការផង មុននឹងបើកកម្មវិធី។
ជាមួយគ្នានេះផងដែរ ប្រជាពលរដ្ឋចូលរួមកម្សាន្ត ក៏ដូចជាចាស់ក្នុងភូមិ ក៏បានស្លៀកសម្លៀកបំពាក់ប្រពៃណីខ្មែរ ដើម្បីរួមគ្នាលើកស្ទួយវប្បធម៌ ប្រពៃណីជាតិ និងចូលរួមលេងល្បែងប្រជាប្រិយខ្មែរជាការលើកតម្កើងវប្បធម៌ប្រពៃណីខ្មែរផងដែរ។
សូមបញ្ជាក់ថា កម្មវិធីសង្ក្រាន្តវត្តឃ្មួញ ភូមិឃ្មួញ ប្រារព្ធទៅរយៈពេល ៥ ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី ១២ ដល់ ១៦ ខែមេសា ខាងមុខនេះ សូមប្រជាពលរដ្ឋជិតឆ្ងាយចូលរួមដោយសេរី។ ចំពោះអាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន កម្លាំងសមត្ថកិច្ច ក៏បានចូលរួមការពារសណ្ដាប់ធ្នាប់របៀបរៀបរយក្នុងកម្មវិធីផងដែរ៕