ផ្ដន្ទាទោស​ឃាតក ​រំលោភ​សម្លាប់​ក្មួយ​ថ្លៃ​អស់​មួយ​ជីវិត
ភ្នំពេញ ៖ ឃាតក​មុខ​ស្រស់​ញញឹម​ដែល​បាន​រំលោភ រួច​សម្លាប់​ក្មួយ​ថ្លៃ ត្រូវ​បាន​លោក​រស់ សា​ម៉ឺឌី ចៅក្រម​សាលាដំបូង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ ប្រកាស​សាលក្រម​កាលពី​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី១៦​ វិច្ឆិកាឆ្នាំ​២០២១ ផ្ដន្ទ​ទោស​ដាក់​ពន្ធនាគារ​អស់​មួយ​ជីវិត ក្រោម​ការចោទប្រកាន់​ពី​បទឃាតក​មាន​ទារុណកម្ម ឬ​អំពើ​ឃោរឃៅ រំលោភ​សេ​ពស​ន្ថវៈ។
នគរបាល​ខណ្ឌ​ច្បារអំពៅ នៅ​ថ្ងៃទី​៦ ខែមេសា ឆ្នាំ​២០២១ បាន​ឃាត់ខ្លួន​ឃាតក​ម្នាក់ ដែល​សម្លាប់​ក្មេង​ប្រុស ជា ប៊ុនហេង អាយុ​១០​ឆ្នាំ បាន​ហើយ។ នេះ​បើ​យោងតាម លោក​វរសេនីយ៍ឯក ម៉ៅ សឿត អធិការនគរបាល​ខ​ណ្ឌ​ច្បារអំពៅ ។
អំពើ​ឃាតកម្ម​គិតទុក​ជាមុន នេះ កើតឡើង​នៅក្នុង​ដី​ឡូ​តិ៍​គ្មាន​លេខ ផ្លូវ​ថៃ​ហ្គ័​រ ភូមិ​របោះ​អង្កាញ់​១ សង្កាត់​ព្រែក​ឯង ខណ្ឌ​ច្បារអំពៅ កាលពី​ថ្ងៃទី​៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២១ វេលា​ម៉ោង​១៥​និង៣០​នាទី។​
​ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ​អុន ភា​ម៉ុ​ន អាយុ​៣០​ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរ​គ្មាន ស្នាក់ នៅ​ភូមិ​ជ្រោយ​អំពិល សង្កាត់​ក្បាលកោះ ខណ្ឌ​ច្បារអំពៅ ។
បើតាមចម្លើយជនសង្ស័យឈ្មោះ អុន ភាមុន ភេទប្រុស អាយុ៣០ឆ្នាំ ត្រូវជាបងថ្លៃជីដូន ជនរងគ្រោះ បានសារភាពថា នៅថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១ ខ្លួនពិតជាបានធ្វើសកម្មភាពរំលោភ ហើយវាយសម្លាប់ជនរងគ្រោះឈ្មោះ ជា ប៊ុនហេង ភេទប្រុស អាយុ១០ឆ្នាំ ជនជាតិខ្មែរ នៅចំណុចកន្លែងកើតហេតុខាងលើ ដែលត្រូវ ជាជីដូនមួយសាច់ថ្លៃរបស់ខ្លួន ពិតប្រាកដមែន ដោយមូលហេតុធ្វើឲ្យខ្លួនវាយ សម្លាប់ក្មេងរងគ្រោះ ដោយសារពីមុនមកក្រុមគ្រួសារក្មេងរងគ្រោះធ្លាប់មើលងាយខ្លួនថា ជាមនុស្សខ្ជិលគ្មានការងារធ្វើទើបកើតជាការគុំគួនក្នុងចិត្តតែម្តងទៅ។ រហូតដល់ថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១ ខ្លួនក៏មានគម្រោងយកក្មេងរងគ្រោះទៅរំលោភ ហើយនៅវេលាម៉ោងប្រហែល ០៣រសៀលខ្លួនបានដឹងថា ក្មេងរងគ្រោះបានយកត្រីទៅព្រលែង ក្នុងស្រះមុខវត្តជ្រោយអំពិល ទើបខ្លួនបានជិះម៉ូតូម៉ាក MSX ពណ៌សរ ស្លាកលេខ ភ្នំពេញ1FJ-8384 ទៅយកក្មេងរងគ្រោះ ដោយលួងលោមក្មេងរងគ្រោះថាទៅទិញប្រហិតនៅម្តុំរោងចក្រថៃហ្គឺ។
ក្រោយពីទិញប្រហិតរួច ខ្លួនបានជិះឌុបក្មេងរងគ្រោះ ទៅមុខបន្តទៀតដោយញាំប្រហិតនៅលើម៉ូតូតែម្តង ពេលកំពុងជិះម៉ូតូនោះ ក្មេងរងគ្រោះបានវាយក្បាលខ្លួន ចំនួន០២ដៃ ដែលបង្កឲ្យខ្លួនកាន់តែមានកំហឹង។ បន្ទាប់មកខ្លួនបានជិះម៉ូតូទៅឈប់នៅកន្លែងកើតខាងលើ ហើយខ្លួនបាននិយាយលួងលោម បញ្ចុះបញ្ចូលក្មេងរងគ្រោះឲ្យចុះទៅបេះក្រអៅឈូក ខណះពេលចូលទៅដល់កន្លែងស្ងាត់ ខ្លួនក៏ធ្វើសកម្មភាពស្រាតខោតែក្មេងរងគ្រោះប្រកែក ខ្លួនក៏វាយក្មេងរងគ្រោះចំនួន០២ដៃ ហើយកាច់មែកឈើទំហំប៉ុន កដៃក្មេង វាយក្បាល ពីដងឈើ និងចាក់ត្រង់ពោះក្មេងរងគ្រោះបណ្តាលឲ្យស្លាប់ ទើបខ្លួនធ្វើសកម្មភាពរំលោភម្តងទៀត តែដោយសារភ័យពេកមិនបានសម្រេចកាមនោះទេ ខ្លួនក៏គេចចេញពីកន្លែងកើតហេតុ មកសំងំក្នុងផ្ទះនៅក្រោយវត្តជ្រោយអំពិល ដូចជាគ្មានរឿងអ្វី។
ប្រភពដដែលបានបន្ថែមទៀតថា រហូតមកដល់យប់ថ្ងៃទី០៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ កម្លាំងសមត្ថកិច្ចជំនាញបានប្រើពេលជិត សប្តាហ៍ ទើបកំណត់មុខសញ្ញាបានដែលជនសង្ស័យនោះជា បងថ្លៃជីដូនមួយ នៅចំណុចក្នុងវត្តជ្រោយអំពិល ស្ថិតក្នុងភូមិជ្រោយអំពិល សង្កាត់ក្បាលកោះ ខណ្ឌច្បារអំពៅ និង បានយកមកសួរនាំបន្តទៅអធិការ នគរបាលខណ្ឌច្បារអំពៅតែម្តង។