ចុងក្រោយម្ចាស់ហាង V SHOP ប្តឹងលោក ជា ច័ន្ទតុលា ដែលជាអតីតគូស្នេហ៍
លោក ជា ច័ន្ទតុលា ដែលកាលពីថ្មីៗទើប តែផ្ទុះនូវរឿងរ៉ាវប្តឹងគ្រូជោគជ័យម្នាក់នោះ ឥឡូវនេះក៏ត្រូវបានអតីតគូស្នេហ៍ម្ចាស់ហាងV SHOP CAMBODIA ប្តឹងទៅតុលាការ។
យោងតាមលោក សឿ ឡងឌី ព្រះរាជអាជ្ញារងសាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញ បានចេញដីកាកោះឲ្យលោក ជា ច័ន្ទតុលា ត្រូវចូលខ្លួនទៅកាន់អយ្យការអមសាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញនៅថ្ងៃទី ១៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២១ ដើម្បីសាកសួរចម្លើយតាមពាក្យបណ្តឹងរបស់ឈ្មោះ ស៊ាន ធារី ដែលមហាជនស្គាល់ថា ជាម្ចាស់ហាង V SHOP CAMBODIA ។
ក្នុងពាក្យបណ្តឹងរបស់ឈ្មោះ ស៊ាន ធារី ដែលជាអតីតគូស្នេហ៍ គឺបានប្តឹងឈ្មោះ ជា ច័ន្ទតុលា លើករណី លួចប្រាក់ក្រុមហ៊ុន ធ្វើឲ្យខូចខាតដោយចេតនា លុបបំបាត់ ឬកែប្រែដោយទុច្ចរិតនូវទិន្នន័យ គំរាមកំហែងឲ្យបំពេញលក្ខខណ្ឌអ្វីមួយ និងគូកន ពីបទ រំលោភលើលំនៅឋាន។
នៅលើគណនីហ្វេសប៊ុករបស់លោក ជា ច័ន្ទតុលា កាលពីយប់ថ្ងៃទី ០៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២១ ក៏បានបង្ហោះខ្លឹមសារភ្ជាប់នឹងដីកាកោះបែបនេះថា «ពេលនេះ ប្រពន្ធជាទីស្រលាញ់របស់ខ្ញុំបានប្តឹងខ្ញុំហើយដូចអ្វីដែលជនទី៣ថា ចាប់ខ្ញុំដាក់គុក៥ឆ្នាំឲ្យបាននោះឥឡូវនេះ គាត់បានធ្វើមែនហើយជនទី៣អើយ ខ្ញុំសុំខ្លាចលោកហើយ ប្រពន្ធសម្លាញ់ចិត្តបងអើយ អូនដាច់ចិត្តពីបងម្ល៉េះ?»៕