ក្មេងស្រី ៣ នាក់បាត់ខ្លួន ក្នុងចំណោម ៦ ខណៈលេងទឹកស្ទឹងកំពុងហូរ
ក្មេងស្រីសិស្សសាលា ៦នាក់ បានបបួលគ្នាងូតទឹកលេង ស្រាប់របូតដៃគ្នាហូរតាមខ្សែទឹកបាត់ខ្លួន ៣ នាក់នៅពុំទាន​រកឃើញ​។ ហេតុការណ៍​នេះ​បានកើត​ឡើង នៅវេលា​ម៉ោង ១ និង ៤៥ ​នាទី​រសៀល កាលពីថ្ងៃទី​១៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២២ ត្រង់ចំណុច​ស្ពាន​ក្របៅ​ជ្រុំ ស្ថិតក្នុង​ភូមិ​ក្របៅ​ជ្រុំ ឃុំ​បាក់​ចិញ្ចៀន ស្រុក​ភ្នំក្រវាញ ខេត្តពោធិ៍សាត់​។
​បើតាម​ព័ត៌មាន​ពី​លោក​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​ភ្នំក្រវាញ​បាន​ឲ្យ​ដឹងថា​: សិស្ស​ទាំង​០៦​នោះមាន ១.​ឈ្មោះ សុង សុខលី ភេទ ស្រី អាយុ ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ អូរ​រំ​ចង់ ឃុំ​បាក់​ចិញ្ចៀន ស្រុក​ភ្នំក្រវាញ រៀន​ថ្នាក់​ទី ៧E, ២.​ឈ្មោះ ហឿន ស្រី​ល័​ក្ខ ភេទ​ស្រី អាយុ ១៥ ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​ទួល​ពង្រ ឃុំ​បាក់​ចិញ្ចៀន ស្រុក​ភ្នំក្រវាញ រៀន​ថ្នាក់​ទី ៨A, ៣.​ឈ្មោះ ហឿន ស្រី​លីន ភេទ​ស្រី អាយុ ១៥ ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​ទួល​ពង្រ ឃុំ​បាក់​ចិញ្ចៀន ស្រុក​ភ្នំក្រវាញ រៀន​ថ្នាក់​ទី ៨A, ៤.​ឈ្មោះ គីម សុខ​គៀង ភេទ​ស្រី អាយុ ១៤ ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​ទួល​ពង្រ ឃុំ​បាក់​ចិញ្ចៀន ស្រុក​ភ្នំក្រវាញ រៀន​ថ្នាក់​ទី ៨B, ៥.​ឈ្មោះ ជា ស្រី នាថ ភេទ​ស្រី អាយុ ១៤ ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​អូរ​រំ​ចង់ ឃុំ​បាក់​ចិញ្ចៀន ស្រុក​ភ្នំក្រវាញ រៀន​ថ្នាក់​ទី ៨AG, ៦.​ឈ្មោះ ថា ស្រី​ម៉ី ភេទ​ស្រី អាយុ ១៤ ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ អូរ​រំ​ចង់ ឃុំ​បាក់​ចិញ្ចៀន ស្រុក​ភ្នំក្រវាញ រៀន​ថ្នាក់​ទី ៧E​។
លោក​បន្តថា មុនពេល​កើតហេតុ​ដោយ​ទំនេរ​ពី​ការសិក្សា​ក៏​បបួលគ្នា​ ០៦ ​នាក់​ ដោយ​ជិះ​ម៉ូតូ​ ២​ គ្រឿង​ ឌុ​បគ្នា​ចេញពី​សាលារៀន​មក​ងូតទឹក​ស្ទឹង​លេង​នៅ​ស្ពាន​ក្របៅ​ជ្រុំ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិកើតហេតុ​ខាងលើ ពេលមកដល់​ក៏​នាំគ្នា​ផ្លាស់​សំលៀកបំពាក់ ចុះ​ងូតទឹក​ស្ទឹង​ពីក្រោម​ស្ពាន ដោយ​នាំគ្នា​ងូត​បណ្ដែត​ខ្លួន​លេង​តាម​ខ្សែទឹក​ហូរទៅកាន់​តែ​ជ្រៅ​ទៅៗ ស្រាប់តែ​ឈ្មោះ ថា ស្រីនាថ បាន​បបួល​មិត្តភក្ដិ​របស់ខ្លួន​ទៅលេង​នៅ​គល់ឈើ​នៅ​ចម្ងាយ​ពី​កន្លែង​ពួកខ្លួន​លេង​ប្រហែល ៥០ ម៉ែត្រ ពេល​នាំគ្នា​ដើរទៅ​ទឹក​កាន់តែ​ជ្រៅ​ទៅៗ ពេលនោះ​ឈ្មោះ ថា ស្រី​ម៉ី បាន​ទៅយក​ឈើ​ឫស្សី​មកកាន់​តោង​បណ្ដាក់​គ្នា ដោយ​ឈ្មោះ ហឿន ស្រី​លីន កាន់​នៅខាងមុខ និង​ឈ្មោះ ហឿន ស្រី​ល័​ក្ខ ពីក្រោយ ចំណែកឯ ៤ នាក់​ផ្សេងទៀត​កាន់​តោង​នៅ​កណ្ដាល បន្ទាប់មក​ឈ្មោះ ហឿន ស្រី​លីន ចេះ​ហែល​ទឹក បាន​ហែល​ទៅមុនដោយ​ទឹក​ជ្រៅ​ពេក​បាន​ស្រែកប្រាប់​គ្នា​ថា កុំ​នាំគ្នា​មក​ទឹក​ជ្រៅ​ណាស់ នាំគ្នា​ត្រឡប់​ទៅវិញ ពេលនោះ​អ្នក​ទាំង​បួន​នាក់​ នៅ​កណ្ដាល​ប្រឹង​តោង​ឫស្សី​ដើរ​ត្រឡប់​បក​ក្រោយ​វិញ ធ្វើ​ឲ្យ​ឈ្មោះ ហឿន ស្រី​ល័​ក្ខ ដែល​កាន់​ឫស្សី​នៅ​ខាងក្រោយ​គេ​ទប់​ពុំ​ជាប់​ជ្រែងជើង​លេចខ្លួន​នឹង​បាត​ស្ទឹង ក៏​របូត​ឫស្សី​ចេញពី​ដៃ ធ្វើ​ឲ្យ​ឈ្មោះ ថា ស្រី​ម៉ី ឈ្មោះ ជា ស្រីនាថ និង​ឈ្មោះ គីម សុខ​គៀង បាន​លង់ទឹក​អណ្ដែត​តាម​ខ្សែ​ទឹក​ហូរ​បាត់ទៅ ចំណែកឯ​ឈ្មោះ សុង សុខលី ត្រូវឈ្មោះ ហឿន ស្រី​លីន ទាញ​ដៃ​ជាប់​នៅ​ខាង​គល់ឈើ ចំណែកឯ​ឈ្មោះ ហឿន ស្រី​ល័​ក្ខ ដែ​លេច​ចូលក្នុង​ទឹក​នោះ​ខំ​រើបម្រាស់​រួច​ហែល​មក​ច្រាំង​ស្ទឹង ស្រែកហៅ​អ្នកភូមិ​ឲ្យ​ជួយ រួច​អ្នកភូមិ​បាន​ចែវ​ទូក​ទៅ​ចម្លង​យកឈ្មោះ សុង សុខលី និង​ឈ្មោះ ហឿន ស្រី​លីន ចំណែកឯ​ជនរងគ្រោះ​បីនាក់​ដែល​លង់ទឹក​ហូរ​លេច​បាត់ រក​ពុំទាន់​ឃើញ​។​
​លោកឧត្ដមសេនីយ៍ត្រី ម៉ូ លីដា ស្នងការរង​ទទួលបន្ទុក​ផ្នែក​ជំនាញ​ព្រហ្មទណ្ឌ ​ករណីនេះ សមត្ថកិច្ចយើង​កំពុងតែ​ស្វែងរក​ជនរងគ្រោះ​បីនាក់​ ដែល​លង់ទឹក​បាត់​ខ្លួន​តាម​ខ្សែទឹក​ហូរ​៕