ក្រោយបញ្ចប់ប្រតិបត្តិការសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួនម្ចាស់ទូកដ ៣ នាក់
សមត្ថកិច្ចបានឃាត់ខ្លួនម្ចាស់អាជីវកម្មទូកដចំនួន ៣ នាក់ ក្រោយហេតុការណ៍លិចទូកស្លាប់កូនសិស្សសាលាចំនួន ១១ នាក់ កាលពីយប់ថ្ងៃទី ១៣ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ នៅភូមិកោះចំរើន ឃុំកំពង់ភ្នំ ស្រុកលើកដែក។
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឈឿន សុចិត្ត ស្នងការនគរបាល ខេត្តកណ្តាលបានឲ្យដឹងថា ម្ចាស់អាជីវកម្មទូកដពីរនាក់ ត្រូវបាននាំខ្លួនមកសាកសួរនៅអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកលើកដែក ខេត្តកណ្តាល នៅព្រឹកថ្ងៃទី ១៥ ខែតុលានេះ ដើម្បីបន្តនីតិវិធីតាមច្បាប់ជាធរមាន។
ចំណែកអ្នកបើកទូកដកំពុងសម្រាកព្យាបាល ក៏ត្រូវឃ្លាំមើល និងត្រូវអនុវត្តន៍នីតិវិធីដូចគ្នា មិនមានការលើកលែងនោះទេ។
សូមជំរាបថា ប្រតិបត្តិការស្រាវជ្រាវរកជនរងគ្រោះក្នុងឧបទ្ទវហេតុលិចទូកដស្ថិតនៅភូមិកោះចំរើន ឃុំកំពង់ភ្នំ ស្រុកលើកដែក ខេត្តកណ្ដាលរយៈពេល ២ យប់ ៣ ថ្ងៃ របស់សមត្ថកិច្ចខេត្តកណ្ដាល ក្រោមការដឹកនាំរបស់លោក នាយឧត្តមសេនីយ៍ គន់ គីម ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ទទួលបន្ទុកបេសកកម្មពិសេស ជាអនុប្រធានទី១ នៃគណៈកម្មាធិការជាតិគ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយ និងអាជ្ញាធរខេត្តកណ្ដាល បានបញ្ចប់ហើយ ក្រោយរកឃើញសាកសពសិស្សប្រុសចុងក្រោយ។
បេសកកម្មពិសេស ស្រាវជ្រាវរុករកជនរងគ្រោះចំនួន១៥នាក់ ស្រី០៤នាក់ ក្នុងហេតុការណ៍លិចទូកដនៅភូមិកោះចំរើន ហើយបានរកឃើញសាកសពសិស្សសាលាទាំង ១១ នាក់រួមមាន៖