ចាប់ជនសង្ស័យ ៣ នាក់​ ពីបទចាប់ជំរិត​យកលុយ ៣០ ម៉ឺនដុល្លារ​
ក្រុមជនសង្ស័យប្លន់ចាប់ជំរិតយកលុយប្រមាណ ៣០ ម៉ឺនដុល្លារ​ពីជនជាតិចិនដូចគ្នា​ ក្នុងចំណោម​បក្ខពួក​គ្នា០៤នាក់ត្រូវកម្លាំង​ព្រហ្មទណ្ឌនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តពោធិ៍សាត់​សហការជាមួយ​នាយកដ្ឋាននគរបាលព្រហ្មទណ្ឌក្រសួងមហាផ្ទៃចាប់បានចំនួន០៣នាក់ដោយម្នាក់បានរត់គេចខ្លួន បន្ទាប់ពីមានពាក្យបណ្ដឹងជនរងគ្រោះ។
ហេតុការចាប់ជំរិតទារប្រាក់ បានកើតឡើងនៅក្រុមហ៊ុន ​MDS វេលាម៉ោង ១២៖៣០ យប់ថ្ងៃទី ១៩ ខែតុលា ស្ថិតក្នុងភូមិសង្គមថ្មី ឃុំថ្មដា ស្រុកវាលវែង ខេត្តពោធិ៍សាត់ ដោយកម្លាំងនគរបាល​ជំនាញចាប់បាននៅទីតាំ២កន្លែង ទី១នៅប្រលានយន្តហោះពោធិ៍​ចិនតុងនិង​ទី២នៅប្រលាន​យន្តហោះប្រទេសថៃ។
លោកឧត្ដមសេនីយ៍ត្រី ម៉ូ លីដា ស្នងការរងនៃខេត្តពោធិ៍សាត់​ប្រាប់ថា​ដោយមានពាក្យបណ្ដឹង​ពីបុរសជនរង​គ្រោះឈ្មោះ XIAO អាយុ ៣៣ ឆ្នាំ ថា ជនសង្ស័យទាំង៤នាក់បាន​ចូលក្នុងក្រុម​ហ៊ុន ចាប់គ្រៀកខ្លួនយកចុងកាំបិតមុខស្រូចភ្ជង់បំពង់កអូសឡើងឡាន បើកផុតចេញពីក្រុមហ៊ុន ពួកវា​បានសួរកលេខកូដទូដែកដោយយកលុយអស់ជាង ៩ ម៉ឺនដុល្លារ ពីក្នុងទូដែក និងសម្ភារប៉ាស្ព័រ​ជាច្រើននិងលេបថប១គ្រឿង និងមេម៉ូរី ១ទូរស័ព្ទដៃ២គ្រឿងរបស់ជនរងគ្រោះ បាញ់លុយចេញតាម (U ) អស់១៩ម៉ឺនដុល្លារ រូចហើយគ្នាវាទាំងបួននាក់បើកឡានមកតាមផ្លូវ​ដល់ព្រៃស្ងាត់​ក៍ទាញ​រូបគេចុះពីឡានហើយចងនឹងដើមឈឺចោលក្នុងព្រៃ រូចគេចខ្លួនអស់ដោយ​ខ្លួនបានរើស្រាយ​ចងណងរូចហើយពឹងឲ្យជូនទៅរកមិត្តភ័ក្ដិប្ដឹងនគរបាលតែម្ដង។
លោកឧត្ដមសេនីយ៍ត្រីបន្តថា ក្រោយពេលទទួលពាក្យបណ្ដឹង​ជនរងគ្រោះភ្លាមនិង​ដោយមាន​ការចង្អុល​ពីលោកស្នងការខេត្ត លោកបានបញ្ជារកម្លាំងជំនាញនិងធ្វើការ​ទំនាក់ទនងទៅ​នាយកដ្ឋាននគរបាលព្រហ្មទណ្ឌក្រសួងមហាផ្ទៃ ដើម្បីចំណាត់ការលើករណីនេះ រហូតដល់វេលា​ម៉ោងជាង១០ ព្រឹក ចាប់បានម្នាក់នៅព្រលានយន្តហោះពោធិ៍ចិតុង និងនៅ​វេលាម៉ោង៤ ល្ងាច ថ្ងៃដដែលទី១៩ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ចាប់បាន២នាក់ទៀត នៅព្រលានយន្តហោះប្រទេសថៃ ហើយក៍បានបញ្ជូនជនសង្ស័យទាំង៣នាក់ មកស្នងការរដ្ថាននគរបាលខេត្តពោធិ៍សាត់។
បុរសជនសង្ស័យទាំង ៣ នាក់ទី១ ឈ្មោះ WU.BO អាយុ៣៣ឆ្នាំ ទី២ ឈ្មោះ JIANG.JUNCAI អាយុ២៤ឆ្នាំ និងទី៣ឈ្មោះ JIANG,CHEGCAI អាយុ២៥ឆ្នាំ។ និងម្នាក់បានរត់គេចខ្លួន។
បច្ចុប្បន្ន សមត្ថកិច្ចកំពុងកសាងសំណុំរឿងបញ្ជូនជនសង្ស័យទាំង ៣ នាក់ទៅតុលាការ។