សមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួនក្រុមក្មេងទំនេីង១២នាក់​ ដែលបង្ហោះម៉ូតូលេីផ្លូវជាតិលេខ៦ ក្នុងស្រុកជេីងព្រៃ
​កងកម្លាំងសមត្ថកិច្ច​នគរបាល​ស្រុកជើងព្រៃ​ ខេត្តកំពង់ចាម​ នៅព្រឹក​ ថ្ងៃទី០៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ បា​នចុះបង្ក្រាប​ និងឃាត់ខ្លួន​ក្រុមក្មេងទំនើងដែលបានធ្វើសកម្មភាពបង្ហោះម៉ូតូ និងបានកែច្នៃស៊ីមាំងបំពងសំឡេងខុសលក្ខណៈបច្ចេកទេស ដែលធ្វើឲ្យប៉ះពាល់សណ្តាប់សង្គម និងរំខានដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅ​ និងធ្វើដំណើរតាមបណ្តោយផ្លូវជាតិលេខ៦ ចំណុចនៅភូមិឈើទាល ឃុំផ្តៅជុំ ស្រុកជើងព្រៃ ខេត្តកំពង់ចាម។
សមត្ថកិច្ចស្រុកជើងព្រៃ​ បានឲ្យដឹងថា​ កម្លាំងអធិការនគរបាលស្រុកជើងព្រៃ បានធ្វើការស្ទាក់ឃាត់ក្រុមក្មេងៗបានចំនួន១២នាក់ ​រួមទាំងម៉ូតូដែលបានកែច្នៃស៉ីមាំងខុសបច្ចេកទេស​១២គ្រឿងផងដែរ។ សមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួនក្រុមក្មេងៗទាំងនោះ​ ដើម្បីយកមកកាន់អធិការនគរបាលស្រុកជើងព្រៃ​ ធ្វើការសាកសួរ​ និងត្រួតពិនិត្យឆែកឆេទៅលើម៉ូតូ និងសម្ភារៈ​ជាប់នឹងខ្លួនក្រុមក្មេងទាំង១២នាក់។ ជាលទ្ធផល ឃើញថា ពុំមានឧបករណ៍សម្រាប់ប្រព្រឹត្តបទល្មើសឡើយ។ ទន្ទឹមនឹងនេះដែរ​ សមត្ថកិច្ច​ ក៏បានធ្វើតេស្ត​ ពិនិត្យរកសារធាតុញៀនលើក្រុមក្មេងៗទាំង១២នាក់ ជាលទ្ធផល អវិជ្ជមាន ទាំង១២នាក់។
សមត្ថកិច្ច​ស្រុកជើងព្រៃ​ បានបញ្ជាក់ទៀតថា​ តបតាមបទបញ្ជារបស់ឯកឧត្តម វង្ស ប៊ុនវិសុទ្ធ ព្រះរាជអាជ្ញានៃអយ្យការអមសាលាដំបូងខេត្តកំពង់ចាម បានសម្រេចឲ្យធ្វើការអប់រំ ​កុំឲ្យមានធ្វើសកម្មភាពបែបនេះតទៅទៀត និងដោះដូរស៊ីមាំងដែលមានខុសលក្ខណៈបច្ចេកទេសចេញ​៕​