ប្រឡាយអមសងខាងផ្លូវជាតិលេខ៤ ក្នុងភូមិ​សាស្ត្រ​​ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ និងខណ្ឌកំបូល កកស្ទះដោយសំរាម និងស្មៅដុះច្រើន
ប្រឡាយអមសងខាងផ្លូវជាតិលេខ៤ ចាប់ពីកែងផ្លូវវិមានឈ្នះ ដល់ព្រំប្រទល់ស្រុកអង្គស្នួល ដែលស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ និងខណ្ឌកំបូល កំពុងមានសំរាម និងស្មៅដុះពេញផ្ទៃប្រឡាយ ដែលធ្វើឲ្យស្ទះចរន្ដទឹកហូរនៅរដូវវស្សានេះ។
លោក សុផុល ជាអ្នកប្រកបរបរ ប៉ះកង់ នៅតាមផ្លូវជាតិ៤ ក្បែរប្រឡាយទឹកនោះបានលើកឡើងថា មួយរយៈចុងក្រោយនេះ គាត់បានឃើញអាជ្ញាធរដាក់គ្រឿងចក្រមកកាយស្តារដែរ ក៏ប៉ុន្តែការស្តារនោះដោយកន្លែង កន្លែងខ្លះក៏អត់ ខ្លះក៏ស្តារ មានតិចតួចមានតិចតួចប៉ុណ្ណោះ។
លោក ឃឹម ស៊ុនសូដា អភិបាលខណ្ឌកំបូលបានប្រាប់ភ្នាក់ងារសារព័ត៌មាន កម្ពុជាថ្មី នៅព្រឹកថ្ងៃទី២១សីហានេះថា ចំពោះការស្តារប្រឡាយនេះ ក្នុងមូលដ្ឋានខណ្ឌកំបូល គឺលោកបានអោយមន្ត្រីជំនាញ ធ្វើការស្តារ២ដងក្នុងមួយឆ្នាំ។ លោកអភិបាលខណ្ឌបន្ថែមថា បច្ចុប្បន្នបានស្តារម្ខាងរួចរាល់ និងកំពុងបន្តស្តារម្ខាងទៀតអោយទាន់វេលានារដូវវស្សានេះ។
លោក ប៉ាង លីដា អភិបាលរងខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ ទទួលការងារបរិស្ថាន សណ្តាប់ធ្នាប់សារធារណៈ ក៏បានប្រាប់អោយដឹងនៅព្រឹក២១សីហានេះដែរថា កន្លងមកយើងតែងស្តារជារៀងរាល់ឆ្នាំ ដោយឡែកឆ្នាំនេះ ទើបតែស្តារ២-៣ ខែមុន។ លោកបានបន្តថា លោកនឹងធ្វើការស្តារបន្ថែមទៀតអោយបានទាន់ពេលវេលា។
សូមបញ្ជាក់ថា កន្លងមកអាជ្ញាធរតែងតែយកចិត្តទុកដាក់រាល់បញ្ហាដែលកើតមានក្នុងមូលដ្ឋាន ជាពិសេសស្ថានភាពផ្លូវនិងការស្តារប្រឡាយជាដើម។
នេះជាសារមួយ ក៏ជាសំណូមពរដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋានដែលពាក់ព័ន្ធ ជួយពិនិត្យស្តារ សភាពប្រឡាយបង្ហូរទឹកស្អុយនេះ ដែលសំរាម និងស្មៅកំពុងដុះពាសពេញ ជាហេតុបង្កអោយការបង្ហូរទឹកមានការយឺត និងជន់លិចពេលមានភ្លៀងខ្លាំងម្តងៗ៕