ក្មេងទំនើង ២នាក់ ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួនបញ្ជូនទៅស្នងការខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាលើយុវជន ២នាក់ទៀត
ក្មេងទំនើង ២នាក់ ត្រូវសមត្ថកិច្ចឃាត់ខ្លួន បញ្ជូនទៅស្នងការរដ្ឋាននគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី ក្រោយបង្កហិង្សាដោយចេតនា ធ្វើឱ្យយុវជន ២នាក់ផ្សេងទៀតរងរបួសធ្ងន់។
លោក អេង​ ហាក់គ័ង អធិការស្រុកកោះញែក បានឱ្យដឹងថា ក្រោយពីទទួលបានដំណឹងពីលោកមេភូមិថា មានករណីហិង្សាដោយចេតនា លោកក៏បានចាត់កម្លាំងចុះទៅផ្ទាល់ទៅដល់ទីតាំងកន្លែងកើតហេតុ ហើយក៏បានឃាត់ខ្លួនយុវជន២នាក់ ក្រោយពីពួកគេធ្វើសកម្មភាពប្រើអំពើហិង្សា ដោយចេតនាទៅលើយុវជនពីរនាក់ផ្សេងទៀតបណ្ដាលឱ្យរងរបួសធ្ងន់ ដោយម្នាក់ រងរបួសបាក់ដៃខាងស្ដាំ និងម្នាក់ នឹងម្នាក់ទៀត រងរបួសបែកក្បាល ដេរជាច្រើនថ្នេរ។
លោកបន្ថែមថា ហេតុការណ៍នេះ បានកើតឡើងវេលាម៉ោង ២៣៖១៥នាទីយប់​ ថ្ងៃទី​២៥ ខែ​មីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅចំណុចរោងការ ស្ថិតនៅ​ភូមិ​កោះម្យើលក្រោម ឃុំណងឃីលិក​ ស្រុក​កោះញែក​ ខេត្ត​មណ្ឌលគីរី​។ ជនរងគ្រោះទី១ មានឈ្មោះ​ ទាវ​ រ៉ាវីន ភេទប្រុស​អាយុ ១៨ឆ្នាំ​ ជន​ជាតិ​ភាគតិចក្រោល​ សញ្ជាតិ​ខ្មែរ​ បច្ចុប្បន្ន​រស់​នៅ​ភូមិណងប៊ួ ឃុំណងឃីលិក​ស្រុក​កោះញែក​ខេត្ត​មណ្ឌលគីរី​ រងបួស បាក់ដៃខាងស្ដាំ។ ទី២ ឈ្មោះ សាមួន សែន​ ហៅញ៉ាញ ភេទប្រុស​ អាយុ​១៨ ឆ្នាំជនជាតិខ្មែរ សញ្ជាតិ​ខ្មែរ​ បច្ចុប្បន្ន​រស់​នៅ​ភូមិ​ណងប៊ួ​ ឃុំណងឃីលិក​ ស្រុក​កោះញែក​ ​ខេត្ត​មណ្ឌលគីរី​ រងរបួសបែកក្បាល។
លោកបន្តថា ក្រោយពីការឆ្លើយបំភ្លឺ តាមសម្តីជនរងគ្រោះនៅថ្ងៃកើតហេតុ ពួកគេបាននាំគ្នាទៅចូលរួមពិធីមង្គលការ ក្រោយមកបានចេញទៅបត់ជើងតូចនៅខាងក្រៅ ភ្លាមនោះស្រាប់តែជនបង្កបាននាំបក្ខពួកប្រើអំពើហិង្សាវាយសន្ធប់ទៅលើពួកគេបណ្ដាលឱ្យរងរបួសធ្ងន់តែម្ដង។ ក្រោយហេតុការណ៍នោះ សមត្ថកិច្ចបានរកឃើញឧបករណ៍ វាយជនរងគ្រោះមានដូចជា ខ្សែ​ក្រវាត់​ក្បាលធ្វើម៉ាញ៉ុងម៉ូតូរាងមូលមានទំរង់ស្រួចជាបន្លា ខ្សែប្រវែង ១ម៉ែត្រចំនួន១ ស្នាប់ដៃធ្វើពីឈើចំនួន១​ មានទំរង់ស្រួចជាបន្លា។
សមត្ថកិច្ចបានបង្ហាញអត្តសញ្ញាណជនដៃដល់ ទាំងពីរនាក់នោះរួមមាន ទី១.ឈ្មោះ​ គីក ព្រហ្មម៉ានី ភេទប្រុស​ អាយុ​១៧​ឆ្នាំ​ ជន​ជាតិ​ព្នង​ សញ្ជាតិ​ខ្មែរ​ រស់​នៅ​ភូមិ​កោះម្យើលលើ ឃុំ​ណងឃីលិក​ ស្រុកកោះញែក​ ខេត្តមណ្ឌលគីរី។ ទី២. ឈ្មោះ​ ផល្លី​ សីឡា ហៅសិលា ភេទ​ប្រុស​ អាយុ​ ១៧​ឆ្នាំ​ ជន​ជាតិ​ខ្មែរ​ សញ្ជាតិ​ខ្មែរ​ បច្ចុប្បន្ន​រស់​នៅ​ភូមិ​កោះម្យើលលើ​ ឃុំ​ណងឃីលិក​ ស្រុក​កោះញែក​ ខេត្ត​មណ្ឌលគីរី។
អធិការរូបនេះ បានបញ្ជាក់ថា មូលហេតុទៅដល់ឈានដល់ការប្រើហិង្សាដោយចេតនា ដោយជនបង្កខាងលើមានគំនុំជាមួយជនរងគ្រោះ ហើយឈានដល់ការវាយតែម្តង។ បច្ចុប្បន្នកម្លាំងអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកកោះញែកបានបញ្ជូនជនសង្ស័យខាងលើទៅស្នងការនគរបាលខេត្តមណ្ឌលគិរីដើម្បីចាត់វិធានការផ្លូវច្បាប់៕