កុំ​ភ្លេច!​ កណ្តាប់​ដៃ​​យក្ស​ ធន់​ រិទ្ធី​​ ប៉ះ​ ​ជើង​ខ្លាំង​ប្រេស៊ីល​​កម្ពស់​​ជិត​​១.៩០​​ម៉ែត្រ​​ល្ងាច​នេះ
អ្នក​លេង​កណ្តាប់​​​យក្ស​ ធន់ រិទ្ធី ត្រូវ​ធ្វើ​ការ​ធ្ងន់​មែន​ទែន​វេលា​ម៉ោង​៧​យប់​នៅ​សង្វៀន​បាយ័ន​ក្នុង​កម្មវិធី​ប្រដាល់«ការប្រកួតជើងឯក​ គូបូតា​ បច្ចេកវិទ្យាកសិកម្មថ្មី» នៅ​ពេល​ជួប​ជើង​ខ្លាំង​ប្រេស៊ីល ហ្គាព្រីល ពេរ៉េយ៉ា (Gabriel Pereira)។
អ្នក​លេង​គុន​ខ្មែរ​ ធន់ រិទ្ធី ត្រូវ​បាន​ទទួល​ស្គាល់​ជា​ជើង​ខ្លាំង​មួយ​រូប​ក្នុង​ចំណោម​ជើង​ខ្លាំង​ទម្ងន់​ធ្ងន់​ៗ​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា។ រូប​គេ​ធ្វើ​បាន​ល្អ​​ជា​បន្ត​បន្ទាប់​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​ជា​មួយ​ជើង​ខ្លាំង​គុន​ខ្មែរ​ដូច​ជា​ ធឿន ធារ៉ា, ឡៅ ចន្ទ្រា និង វង្ស វិឆ័យ​ជា​ដើម ហើយ​ក៏​ទទួល​បាន​ជ័យជម្នះ​ជា​ច្រើន​អ្នក​លេង​ឆ្លង​ដែន។
ធន់ រិទ្ធី VS ហ្គាព្រីល
ជា​ពិសេស​ពីរ​ប្រកួត​ចុង​ក្រោយ ធន់ រិទ្ធី បាន​ផ្តួល​ជើង​ខ្លាំង​ថៃ សនខាវ នៅ​ទឹក​ទី​១ សម្រាប់​ការ​ប្រកួត​លើក​ទី​១ និង​លើក​ទី​២​ផ្តួល​ឲ្យ​សន្លប់​ក្នុង​ទឹក​ទី​៣។ សម្រាប់​ការ​ប្រកួត​ថ្ងៃ​សុក្រ​ល្ងាច​នេះ​គឺ​ជា​លើក​ដំបូង​ដែល​ជួប​កីឡាករ​ប្រេស៊ីល។
ហ្គាព្រីល ពេរ៉េយ៉ា ជា​ជើង​ខ្លាំង​មួយ​រូប​ដែល​មាន​បទ​ពិសោធ​លើ​សង្វៀន​អន្តរជាតិ​ច្រើន​ ហើយ​ក៏​បាន​ចេញ​ប្រកួត​ជា​ច្រើន​ប្រទេស​ដែរ។ រូប​គេ​​ត្រូវ​បាន​អ្នក​គាំទ្រ​មើល​ឃើញ​ថា មាន​អាវុធ​ល្អ​គឺ​កណ្តាប់​ដៃ ហើយ​ធ្ងន់​ថែម​ទៀត។ ជា​ពិសេស​ទៀត​នោះ រូប​គេ​មាន​អំណោច​ផល និង​ប្រៀប​ខាង​កាយ​សម្បទា​ ខណៈ​រូប​គេ​មាន​កម្ពស់​រហូត​ដល់​១.៨៩​ម៉ែត្រ។
ជុំ​វិញ​ការ​ប្រកួត​នេះ ធន់ រិទ្ធី បាន​និយាយ​ថា ​៖«​ខ្ញុំ​ឡើង​វ៉ៃ​ដើម្បី​បង​ប្អូន​អ្នក​ទស្សនា។ ខ្ញុំ​ឡើង​វ៉ៃ​ហើយ​គឺ​វ៉ៃ​ហើយ តែ​ស្ទាប់​ស្ទង់​ខ្លះ​នៅ​ទឹក​ទី​១ ឬ​ទី​២។ ខ្ញុំ​បារម្ភ​ដែរ​ចំពោះ​ការ​ប្រកួត​ល្ងាច​នេះ ពី​ព្រោះគេ (ពេរ៉េយ៉ា) ល្បី​ថា មាន​អាវុធ​ល្អ។ ពិសេស​គេ​មាន​មាឌ​ធំ​ជាង​ខ្ញុំ​ច្រើន​ណាស់។ គេ​ជិត​១.៩០​ម៉ែត្រ ខ្ញុំ​ត្រឹម​តែ​១.៧០​ម៉ែត្រ​ជាង។ នេះ​ជា​លើក​ដំបូង​របស់​ខ្ញុំ​ដែល​ត្រូវ​ប៉ះ​​ដៃ​គូ​កម្ពស់​ជិត២​ម៉ែត្រ»។
ដោយសារ​រូប​គេ​មាន​កណ្តាប់​ដៃ​ធ្ងន់​ល្អ និង​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ស្រាប់​ហើយ ធន់ រិទ្ធី បាន​បញ្ជាក់​ថា រាល់​ថ្ងៃ​នេះ​រូប​គេ​បាន និង​កំពុង​បង្កើន​ទម្ងន់​ជើង​ទាត់​ដើម្បី​ឲ្យ​មាន​ក្បាច់ ក៏​ដូច​ជា​អាវុធ​វ៉ៃ​បាន​ល្អ​ចម្រុះ​ច្រើន៕