ប្រដាល់​​សកល​​កម្ពុជា​​ឈ្នះ​​មេដាយ​​កម្រិត​​អាស៊ី​២​គ្រឿង​ជា​សមិទ្ធផល​ថ្មី​​
កីឡាករប្រដាល់សកលជម្រើសជាតិកម្ពុជាបាន​ឈ្នះ​មេដាយ​២​គ្រឿង​ពី​ការ​ប្រកួត​កម្រិត​អាស៊ី ជើងឯកអាស៊ីអាយុក្រោម ២២ឆ្នាំ (ASBC Asian U22 Boxing Championship) នៅប្រទេសថៃ​ដែល​​បាន​ក្លាយ​ជា​ប្រវត្តិ​ថ្មី​សម្រាប់​កីឡា​ប្រដាល់​សកល​កម្ពុជា។
កីឡាករ រ៉ាចាពៅ (អាវ​ក្រហម)
មេដាយ​ទាំង​ពីរ​គ្រឿង​នោះ​គឺ​កីឡាករទម្ងន់ធ្ងន់ជាកូនខ្មែរ-អ៊ូសបេគីស្ថាន រ៉ាចាពៅ អាប់ឌុលឡា ទទួល​បាន​មេដាយ​ប្រាក់ បន្ទាប់​ពី​ប្រកួត​ចាញ់​កៅឡាករ អ៊ូសបេគីស្ថាន វគ្គ​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រ​ទម្ងន់​៩២​គីឡូ​ក្រាម​កាល​ពី​ថ្ងៃ​ទី​២៦ ខែ​មករា។ ជា​មួយ​គ្នា​នេះ កីឡាករ​ ពេញ វ៉ាន់ថង ទទួល​បាន​មេដាយ​សំរឹទ្ធ។
កីឡាករ រ៉ាចាពៅ បាន​មេដាយ​​ប្រាក់
នេះ​ជា​មេដាយ​កម្រិត​អាស៊ី​ជា​លើក​ដំបូង​សម្រាប់​កីឡា​ប្រដាល់​សកល​កម្ពុជា បន្ទាប់​ពី​កន្លង​មក​មិន​ធ្លាប់​បាន​ឈ្នះ​មេដាយ​មេដាយ​កម្រិត​អាស៊ី​នេះ​ឡើយ។
លោក ប៊ុយ សុភ័ណ្ឌ អគ្គលេខាធិការសហព័ន្ធកីឡាប្រដាល់កម្ពុជាមានប្រសាសន៍ថា ជោគជ័យរបស់កីឡាករកម្ពុជាក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ធំៗបែបនេះជាសញ្ញាមួយដ៏ល្អ និងជាការបង្ហាញថា ជាការត្រៀមខ្លួនបានរួចរាល់សម្រាប់ស៊ីហ្គេម ឆ្នាំ២០២៣។ ទាំងនេះជាទិសដៅដែលសហព័ន្ធបានកំណត់ និងបានខិតខំប្រឹងប្រែងតាំងពីយូរណាស់មកហើយ៕