ជម្រើសជាតិកង់កម្ពុជា ចេញទៅប្រកួតនៅថៃ ដើម្បីបង្កើនសិទ្ធផលមុនស៊ីហ្គេម ២០២៣ ចូលមកដល់
ក្រុម​កីឡាករ កីឡា​ការិនី​ជម្រើស​ជាតិ​ទោចក្រយាន ទាំង​ប្រភេទ​កង់​ភ្នំ និង​កង់​គួ​ក​កម្ពុជា នឹង​ត្រូវ​ចេញ​ទៅ​ចូលរួម​ប្រកួតប្រជែង​បង្កើន​សិទ្ធផល​ឲ្យ​បាន​កាន់តែ​ល្អប្រសើរ​បន្ថែមទៀត មុនពេល​ព្រឹត្តិការណ៍​កីឡា​ស៊ី​ហ្គេម លើក​ទី ៣២ នា​ខែ​ឧសភា ឆ្នាំ ២០២៣ ជា​ប្រវត្តិ​ដំបូង​របស់​កម្ពុជា ចូល​មក​ដល់។
ក្រុម​កីឡាករ កីឡា​ការិនី​កង់​កម្ពុជា នឹង​ត្រូវ​ចូលរួម​ប្រកួត​ក្នុង​ព្រឹត្តិការណ៍​ចំនួន ២ គឺ​ការ​ប្រកួត UCI សម្រាប់​កម្រិត C1 នៅ​ថ្ងៃ​ទី ០១ ដល់​ទី ០២ ខែ​មីនា ឆ្នាំ ២០២៣ និង​ការ​ប្រកួត MTB Thailand National championship ពី​ថ្ងៃ​ទី ០៤ ដល់​ទី ០៥ ខែ​មីនា ឆ្នាំ ២០២៣ នៅ​ខេត្ត Phichit ប្រទេស​ថៃ ដែល​គ្រោង​នឹង​ចេញ​ដំណើរ នា​ថ្ងៃ​ទី ២៥ ខែ​កុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៣ ស្អែក​នេះ។ នេះ​បើ​តាម​ការ​បញ្ជាក់​ដោយ លោក នូ ចំរើន អគ្គលេខាធិការ សហព័ន្ធ​ខ្មែរ​កីឡា​ទោចក្រយាន។
«​ការ​ចូលរួម​ប្រកួត​នេះ គឺ​ដើម្បី​សន្សំ​ពិន្ទុ​ត្រៀម​ឆ្ពោះ​ទៅ​ចូលរួម​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​កីឡា​អាស៊ី និង​អូឡាំពិក​ហ្គេម នា​ពេល​ខាង​មុខ​។ ដូច្នេះ ការចូលរួម​ប្រកួត​របស់​ក្រុម​កង់​កម្ពុជា មាន​ផលប្រយោជន៍ ២ គឺ​ទី​១- ដើម្បី​សន្សំ​ពិន្ទុ ក្នុង​ការប្រកួត​អន្តរជាតិ​ផង និង​ទី​២-គឺ​ដើម្បី​បាន​ប្រកួត​ដកស្រង់យក​បទពិសោធន៍ បង្កើន​គុណភាព​បច្ចេកទេស ត្រៀម​ឆ្ពោះ​មក​ចូលរួម​ការ​ប្រកួត​កីឡា​ថ្នាក់​តំបន់ ស៊ី​ហ្គេម លើក​ទី ៣២ នា​ខែ​ឧសភា ឆ្នាំ ២០២៣ ដែល​កម្ពុជា​ទទួល​រៀបចំ​ធ្វើ​ម្ចាស់ផ្ទះ ជា​លើកដំបូង ក្រោយ​រង់ចាំ​អស់​រយៈពេល ៦៤ ឆ្នាំ។ ការ​ចេញទៅ​បំពេញបេសកកម្ម​របស់​ប្រតិភូ កីឡាករ កីឡា​ការិនី​ជម្រើស​ជាតិ​កម្ពុជា គឺ​ទទួល​បាន​ការ​យកចិត្តទុកដាក់​ខ្ពស់ និង​ឧបត្ថម្ភ​គាំទ្រ​ពី​លោក ប៉ាន សូរ​ស័ក្តិ រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួង​ពាណិជ្ជកម្ម និង​ជា​ប្រធាន​សហព័ន្ធ​ខ្មែរ​កីឡា​ទោចក្រយាន​»។ លោក នូ ចំរើន បាន​បញ្ជាក់​បន្ថែម។
ប្រតិភូ កីឡាករ កីឡា​ការិនី​ជម្រើស​ជាតិ​ទោចក្រយាន​កម្ពុជា ដែល​ត្រៀម​ចេញដំណើរ​នេះ មាន​ចំនួន ១១ នាក់ ដែល​ដឹកនាំ​ដោយ​លោក ផេង ប៉ូ​លីន ប្រតិភូ​ដឹកនាំ លោក អ៊ុច សុខ​វិបុល កីឡាករ ៥ នាក់ រួមមាន ឃឹម ម៉េង​ឡុង​, ឆាន ឆៃ​ហ្វុ​ង​, ក្រួច វ៉ា​, ម៉ៅ សុ​ពិសិដ្ឋ​, មុត ប្រុស​សុ​ភ័​ក្ត្រា និង​កីឡា​ការិនី ខេន ម៉ាឡៃ​, យ​ត់ កន្និកា​, វ៉ុ​ន ស្រី​នី​ត និង​កីឡា​ការិនី អេង សុជាតា ជា​ប្រធាន​ក្រុម​នារី៕