ភ្នំពេញក្រោនឈ្នះ​ពាន​ស៊ុបភើខាប់លើកទី២ បន្ទាប់ពីឈ្នះវិសាខា ២-១
ក្លិប​បាល់ទាត់​​ភ្នំពេញ​ក្រោន​បាន​បង្កើត​កំណត់​ត្រា​ឈ្នះ​ជើង​ឯក​ខេមបូឌាន​ស៊ុបភើខាប់​ពីរ​លើក​ជាប់​គ្នា​​ បន្ទាប់​ពី​ទទួល​បាន​ជ័យជម្នះ​លើ​ក្រុម​វិសាខា​ ដោយ​លទ្ធផល ២-១ នៅ​ពហុកីឡដ្ឋាន​ជាតិ​អូឡាំពិក។
ការ​ប្រកួត​​នៅ​វគ្គ​ទី១​ឃើញ​ថា វិសាខា ​ហាក់​មាន​​ទម្រង់​ដាក់​សម្ពាធ​ច្រើន​លើ​ភ្នំពេញ​ក្រោន​ ប៉ុន្តែ​គ្មាន​គ្រាប់​បាល់​កើត​ឡើង​ទេ។ នៅ​វគ្គ​ទី​២ វិសាខា​នៅ​បន្ត​ព្យាយាម​ដាក់​សម្ពាធ​រហូត​អាច​បំប៉ោង​សំណាញ់​ទី​របស់​ភ្នំពេញ​ក្រោន​បាន​សម្រេច​ដោយ​ខ្សែ​ប្រយុទ្ធ​សញ្ជាតិ​ជប៉ុន​Takumu Nishihara។
បន្ទាប់​ពី​ត្រូវ​បាន​ដៃ​គូ​នាំ​មុខ ភ្នំពេញ​ក្រោន​ ចាប់​ផ្តើម​វាយ​សម្រុក​វិញ​រហូត​ទទួល​បាន​បាល់​ពិន័យ​១១​ម៉ែត្រ នៅនាទី​​៨២ បន្ទាប់​ពី​ខ្សែ​ការពាររបស់​វិសាខា ស៊ិន សុផាណាត លើក​ដៃ​​ប៉ះ​បាល់​។ ​​ខ្សែ​បម្រើ​កណ្តាល​សញ្ជាតិ​ជប៉ុន Yudai Ogawa ស៊ុត​បាន​សម្រេច​ដើម្បី​តាម​ស្មើ ១-១ ហើយ​ភ្នំពេញ​ក្រោន​បាន​បន្ត​ដាក់​សម្ពាធ​​ថែម​ទៀត។ ចប់​៩០​នាទី ក្រុម​ទាំង​ពីរ​បាន​ត្រឹម​ស្មើ​គ្នា ១-១។
ការ​ប្រកួត​បន្ថែម​ម៉ោង​​១៥​នាទី​២​ដង។ រយៈ​ពេល​១៥​នាទី​ដំបូងគ្មាន​គ្រាប់​បាល់​កើត​ឡើង​ទេ ប៉ុន្តែ​១៥​នាទី​វគ្គ​ទី​២ មាន​គ្រាប់​បាល់កើត​ឡើង​សម្រាប់​ភ្នំពេញ​ក្រោន។ នៅ​នាទី​ទី​១១០ ខ្សែ​បម្រើ ឡុង ភារ៉ាត់ ស៊ុត​បាល​ហ្វ្រីឃីត​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ខ្សែ​បម្រើ​របស់​វិសាខា ស៊ិន សុវណ្ណមករា ធ្វើ​ឲ្យ​បាល់​ចូល​ទី​ខ្លួនឯង ដែល​ផ្តល់​ជ័យជម្នះ​ដល់​ភ្នំពេញ​ក្រោន ២-១។
នេះ​ជា​ការ​ការពារ​ជើង​ឯក​បាន​សម្រេច​របស់​ភ្នំពេញ​ក្រោន និង​ជា​ការ​ឈ្នះ​ជើង​ឯក​ខេមបូឌានស៊ុបភើ​ខាប់​លើក​ទី​២​ជាប់​គ្នា។ រយៈ​ពេល​២​រដូវ​កាល​ចុង​ក្រោយ​នេះ ភ្នំពេញ​ក្រោន ឈ្នះ​ពាន​រង្វាន់​សំខាន់៦​គ្រឿង​គឺ​ ខេមបូឌានព្រីមៀរលីគ២​រដូវ​កាល​ជាប់​គ្នា ខេមបូឌានលីគ​ខាប់​២​រដូវ​កាល​ជាប់​គ្នា និង​ខេមបូឌាន​ស៊ុបភើ​ខាប់​២​រដូវ​កាល​ជាប់​គ្នា៕