ស្វាគមន៍ នៅ ស្រីពៅ នឹងដាក់ពាក្យឈប់ធ្វើការនៅរោងកុនវិលចូលប្រដាល់វិញ
កីឡាការិនី​ពហុជំនាញ នៅ ស្រីពៅ នឹង​ដាក់​ពាក្យ​លា​ឈប់​ពី​ការងារ​នៅ​រោង​កុន​មួយ​កន្លែង​​ដើម្បី​វិល​ត្រឡប់​ចូល​អាជីព​ប្រដាល់​វិញ បន្ទាប់​ពី​​មាន​ការធានា​​ពី​​លោក ខូវ ឆាយ អនុប្រធានទី១​​សហព័ន្ធ​កីឡា​ប្រដាល់​គុន​ខ្មែរ។
ពីរ​ថ្ងៃ​​ចុង​ក្រោយ​នេះ​​មាន​ការចាប់​អារម្មណ៍​ខ្លាំង​ចំពោះ​កីឡាការិនី នៅ ស្រីពៅ បន្ទាប់​ពី​នាង​បាន​បង្ហាញ​​អារម្មណ៍ពិត​ពាក់​ព័ន្ធ​នឹង​អាជីព​ប្រដាល់​​គ្មាន​ទីផ្សារ​រហូត​ធ្វើ​ឲ្យ​នាង​បាន​ឈប់​ពី​ប្រដាល់​កាល​ពី​មួយ​ឆ្នាំ​មុន​ដើម្បី​​ធ្វើ​ការ​នៅ​រោង​កុន​មួយ​កន្លែង។
ការ​មិន​បាន​ឡើង​ប្រកួត​​ដោយសារ​គ្មាន​អ្នក​ចាប់​គូ​​ឲ្យ​ជា​មូលហេតុ​ចម្បង​ដែល​ជំរុញ​ឲ្យ​នាង​ឈប់​ពី​ប្រដាល់។ នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​៥ ខែ​កុម្ភៈ​នេះ កីឡាការិនី​ដែល​​វ៉ៃ​សកល គុន​ចម្រុះ​ ឃីកបុកស៊ីង​ និង​គុន​ខ្មែរ​បាន​ប្រាប់​​​ថា ៖«ដូច​ដឹង​ស្រាប់​ហើយ ខ្ញុំ​ខំ​ប្រឹង​ហាត់​ពីមុន អត់មាន​ទីផ្សារ​ប្រកួត​។ ណា​មួយ ខ្ញុំ​អត់​មាន​ក្រប​ខណ្ឌ​ដូច​គេ។ គេ​មាន​ក្រប​ខណ្ឌ ទោះ​គេ​អត់​បាន​ប្រកួត ក៏​គេ​មាន​លុយ​ផ្គត់​ផ្គង់​ដែរ តែ​​ខ្ញុំ​វិញ​អត់​បាន​ប្រកួត គឺ​អត់​​​លុយ​ចាយ​»។
កាល​ពី​ល្ងាច​មិញ​នេះ លោក ខូវ ឆាយ អនុប្រធាន​ទី១​សហព័ន្ធ​កីឡា​ប្រដាល់​គុន​ខ្មែរ​បាន​ធានា​រៀបចំ​​​ឲ្យ​ នៅ ស្រីពៅ ទទួល​បាន​ឱកាស​ឡើង​ប្រកួត​​ទៀង​ទាត់​វិញ ប្រសិន​បើ​កីឡាការិនី​រូប​នេះ​វិល​ត្រឡប់​ចូល​សង្វៀន​វិញ។
លោក​អនុប្រធាន​គុន​ខ្មែរ​បានរៀប​រាប់​ថា ៖«ខ្ញុំគាំទ្រ​ឲ្យ​ ស្រីពៅ ត្រឡប់​មកហ្វឹកហាត់​ និងឡើងសង្វៀន​ប្រកួត​វិញ។ ខ្ញុំធានាថា នឹងសម្របសម្រួលក្នុងការចាប់គូ​ឲ្យ​ស្រី​ពៅ​បាន​ឡើង​ប្រកួតទៀង​ទាត់។ សហព័ន្ធ​កំពុង​ត្រៀមពិភាក្សាជាមួយស្ថានីយ៍ទូរទស្សន៍ និងដៃគូអភិវឌ្ឍ​ទាំង​អស់ ដើម្បី​កំណត់​គោលការណ៍​ឲ្យ​ស្ថានីយ៍​ទូរទស្សន៍​ទាំង​អស់ ត្រូវ​រៀប​ចំ​ឲ្យ​មាន​គូ​យុវជន​ថ្នាល​ និងគូ​កីឡាការិនី​យ៉ាង​តិច​១គូ​ សម្រាប់​កម្មវិធី​ប្រកួត​កីឡាប្រដាល់​គុន​ខ្មែរ​ទាំង​អស់​ប្រចាំ​សប្តាហ៍»។
ឃើញ​ដំណឹង​ដ៏​ល្អ​នេះ នៅ ស្រីពៅ បាន​ប្រាប់សារព័ត៌មាន​«កម្ពុជាថ្មី»​ថា ៖«ខ្ញុំ​នឹង​វិល​ចូល​សង្វៀន​វិញ តែ​ខ្ញុំ​ដាក់​ពាក្យ​ឈប់​ពី​​កន្លែង​ធ្វើការ​សិន»។
នៅ ស្រីពៅ ជា​កីឡាការិនី​ប្រដាល់​ម្នាក់​​ដែល​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ល្បី​សុះ​សាយ​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិនៅ​ពេល​បាន​យក​ឈ្នះ​កីឡាការិនី​ថៃ Rika Ishige កាល​ពី​ឆ្នាំ២០១៩ នៅ​សង្វៀន ONE Championship ។ បន្ទាប់​មក​នាង​បាន​ប្រកួត​ចាញ់​ពិន្ទុ​កីឡាការិនី​ឥណ្ឌូណេស៊ Priscilla និង​ចាញ់​កីឡាការិនី​ឥណ្ឌា Ritu Phogat។
អតីត​កម្មការិនី​រោង​ចក្រ​កាត់​ដេរ​ដែល​មាន​​ជំនាញ​ប្រដាល់​សកល គុន​ខ្មែរ ឃីកបុក​ស៊ីង និង​គុន​ចម្រុះ​បាន​ផ្ទុះ​ល្បី​ខ្លាំង​នៅ​ពេល​​ប្រកួត​ Lethwei នៅ​ប្រទេស​មីយ៉ាន់ម៉ា​ចន្លោះ​​​ឆ្នាំ​២០១៧-២០១៨ នៅ​ប្រទេស​មីយ៉ាន់ម៉ា​​ដោយ​​បាន​ប្រកួត​២​ដង​គឺ​ឈ្នះ​ទាំង​​២ដង ហើយ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​រើស​ជា​កីឡាការិនី​ឆ្នើម​ប្រចាំ​ឆ្នាំ​២០១៨។
សមិទ្ធផល​សំខាន់​​របស់​នាង​គឺ​ឈ្នះ​ខ្សែ​ក្រវាត់​គុន​ខ្មែរ​អន្តរជាតិ Kun Khmer World Champion ឈ្នះ​មេដាយ​មាស​ប្រដាល់​សកល​ថ្នាក់​ជាតិ​ជា​ច្រើន​លើក​ និង​​ឈ្នះ​មេដាយ​សំរិទ្ធ​ស៊ីហ្គេម។ កាលពី​ខែ​មករា ឆ្នាំ​២០២៤ កីឡាការិនី​រូប​នេះ​បាន​រៀប​ការ​ជា​មួយកីឡាករ សុខ រិទ្ធ ជា​ម្ចាស់​មេដាយមាស​ឃីកបុកស៊ីង​ជើងឯកអាស៊ីឆ្នាំ២០២២​ និង​បាន​​ឈ្នះ​មេដាយ​មាស​កីឡាស៊ីហ្គេមឆ្នាំ​២០២៣៕