គ្រូស្រីលង្កាជឿថា ក្រុមខ្លួននឹងឈ្នះកម្ពុជា នៅជើង​ទី២
ការប្រកួត​ជើង​ទី១ វគ្គជម្រុះពានរង្វាន់ AFC Asian Cup 2027 រវាង​​ក្រុមជម្រើសជាតិស្រីលង្កា និង ជម្រើសជាតិកម្ពុជា បានបញ្ចាប់ក្នុងលទ្ធផលស្មើគ្នា ០-០ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៥ ខែ​កញ្ញា ឆ្នាំ​២០២៤។
លោក Abdullah Al Mutairi គ្រូបង្វឹកក្រុមជម្រើសជាតិស្រីលង្កា បាន​លើក​ឡើង​ថា ប្រសិន​​ការប្រកួត​មានគ្រាប់​បាល់​នៅ​ជើងទី១ ប្រហែល​ជា​ល្អ​​សម្រាប់​ស្រីលង្កា​ក្នុងនាមជាម្ចាស់ផ្ទះ។ ទោះ​បី​ជា​​យ៉ាង​ណា លោក​នៅតែជឿជាក់លើ​ក្រុម​របស់​​លោក​នឹង​ទទួល​បាន​ជ័យជម្នះ​សម្រាប់​ការប្រកួត​ជើង​ទី២​នៅ​ទឹក​ដី​កម្ពុជា។
ការ​ជឿ​ជាក់បែប​នេះ បន្ទាប់​ពី​ក្រុម​របស់​លលោក​​បាន​បង្ហាញ​ទម្រង់​លេង​​យ៉ាង​ល្អ​ដោយ​បាន​​​ដាក់​សម្ពាធ​​​ខ្លាំង​​លើក្រុមភ្ញៀវ​ ទាំងកា​គ្រប់គ្រង​បាល់ និងបង្កើត​ឱកាស​​គ្រោះ​ថ្នាក់​នៅ​ប្រអប់​ទី​របស់​កម្ពុជា ប៉ុន្តែគ្មាន​សំណាង​ទម្លាយ​សំណាញ់​ទី។
លោក Mutairi បាននិយាយថា ៖«វា​នឹង​ល្អ​ជាង​នេះ បើ​យើង​រក​បាន​គ្រាប់​បាល់​ និង​ឈ្នះ​ការ​ប្រកួត​នេះ​។ យើង​បាន​សន្យា​ចំពោះ​​​អ្នកគាំទ្រ​​​ថា​ យើង​នឹង​បង្ហាញ​ទម្រង់​លេង​ខុស​​ប្លែក​ពី​ធម្មតា។ យើង​មិន​អាច​បញ្ចប់​ទី​បាន​ល្អ ប៉ុន្តែយើង​បានលេង​តាម​​ការគម្រោងទុក។ យើង​ធានា​ចំពោះ​ប្រជាជន​​របស់​យើង​ថា​ យើង​ទៅ​ប្រកួត​នៅ​ក្រៅ​ដី​ ​ដើម្បី​ជោគជ័យ និង​​ឡើងទៅ​ជុំ​បន្ទាប់​»។
លោក Abdullah Al Mutairi ​ទើប​ចូលដឹកនាំក្រុមស្រីលង្កាក្នុងនាមជាគ្រូបង្វឹកបណ្ដោះអាសន្ន​កាល​ពី​ប៉ុន្មាន​សប្តាហ៍​​មុន​ប៉ុណ្ណោះ​ ប៉ុន្តែ​លោកបានដើរតួយ៉ាងសំខាន់ក្នុងការ​រៀបចំ​ក្រុម​​ដោយ​បាន​កោះ​ហៅ​កីឡាករ​មក​ពី​ក្រៅ​ប្រទេស​១៥​នាក់។