ម្ចាស់មេដាយមាសអូឡាំពិកដំបូងរបស់ថៃត្រូវបានកាត់ទោសពីបទប៉ុនប៉ងរំលោភ
លោក Somluck Kamsing ជាម្ចាស់មេដាយមាសអូឡាំពិកដំបូងគេរបស់ប្រទេសថៃ ត្រូវបានកាត់ទោសឲ្យជាប់គុកជាង៣ឆ្នាំពីបទចាប់ពង្រត់ និងប៉ុនប៉ងរំលោភលើក្មេងជំទង់។
Kamsing អាយុ៥២ឆ្នាំបានក្លាយជាវីររបស់ប្រទេស​ថៃ​ នៅពេលគាត់បានឈ្នះមេដាយមាសក្នុងព្រឹត្តិការណ៍អូឡាំពិក Atlanta ឆ្នាំ១៩៩៦ ដើម្បី​ក្លាយ​ជា​មេដាយមាសដំបូង​សម្រាប់​ប្រទេស។ ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ តុលាការខេត្តខនកែន បានរកឃើញថា គាត់មានទោសពីបទចាប់ពង្រត់ និងប៉ុនប៉ងរំលោភក្មេងស្រីអាយុ១៧ឆ្នាំម្នាក់។ នេះ​បើ​យោង​តាមសារព័ត៌មាន Bangkok Post ។ លោក Kamsing ត្រូវ​បាន​កាត់​ទោស​ឱ្យ​ជាប់​ពន្ធនាគារ​៣​ឆ្នាំ​ ១​ខែ​និង១០ថ្ងៃ​។
តុលាការ​បាននិយាយនៅក្នុងសេចក្តីថ្លែងការណ៍ថា ៖«សម្រាប់ការប៉ុនប៉ងរំលោភដោយបង្ខំ និងចាប់មនុស្សដែលមានអាយុលើសពី១៥ឆ្នាំ សម្រាប់គោលបំណងមិនសមរម្យ សកម្មភាពរបស់ចុងចោទទី១គឺជាបទល្មើសតែមួយដែលបំពានច្បាប់ជាច្រើន»។
តុលាការ​បាន​ផ្តល់​ប្រាក់​ធានា​នៅ​ក្រៅ​ឃុំ Kamsing ក្នុងតម្លៃ​៩,០០០ដុល្លារ ខណៈ​គាត់​អាចបន្ត​ការ​ប្តឹង​ឧទ្ធរណ៍។ គាត់​ត្រូវ​បាន​បញ្ជា​ឲ្យ​បង់​ថ្លៃ​សំណង​ចំនួន ៥០០០ដុល្លារ​​។​ ករណីនេះបានចាប់ផ្តើមពីពាក្យបណ្តឹងដែលបានប្តឹងកាលពីខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ ដោយក្មេងស្រីអាយុ១៧ឆ្នាំម្នាក់បានចោទប្រកាន់ថា អតីតម្ចាស់មេដាយមាសអូឡាំពិករូបនេះ បានរំលោភនាងនៅក្នុងសណ្ឋាគារមួយក្នុងខេត្ត Khon Kaen។ បើតាមសមត្ថកិច្ចការបញ្ជាក់​គឺ ហេតុការណ៍នេះបានកើតឡើងបន្ទាប់ពីគាត់ និងក្មេងស្រីរងគ្រោះបានជួបគ្នានៅបារមួយកន្លែង ហើយស្នាក់នៅទីនោះរហូតដល់ម៉ោង៣ទៀបភ្លឺ។
តុលាការ​បាន​បញ្ជាក់​ថា ខ្លួន​បាន​រក​ឃើញ​ការ​ចោទ​ប្រកាន់​របស់​ក្មេង​ជំទង់​គួរ​ឲ្យ​ទុក​ចិត្ត តាម​រយៈ​ភស្តុតាង​នៃ​ស្នាម​ជាំ​លើ​ខ្លួន​នាង ហើយ​បាន​ច្រាន​ចោល​ការ​អះអាង​របស់​ចុង​ចោទ​ដែល​ថា​ក្មេង​ជំទង់​បាន​យល់ព្រម៕