វិសាខា ប៉ះ​ ពី​ភ្នំពេញ​ក្រោន លើក​ទី៣ រដូវ​កាល​នេះ
ក្លិប​បាល់ទាត់​ វិសាខា បើក​ទ្វារ​​ផ្ទះ​របស់​ខ្លួន ទទួល​ក្រុម​ខ្លាំង​ ភ្នំពេញ​ក្រោន វេលា​ម៉ោង​៦​ល្ងាច​ថ្ងៃ​សៅរ៍ ទី​២២ ខែ​កុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៥ ​ជើង​ទី​១ វគ្គ​៦​ក្រុម​ចុង​ក្រោយ ពាន​រង្វាន់​ខេមបូឌានព្រីមៀរលីគ។
វា​នឹង​ក្លាយ​ជា​ការ​ប្រកួត​មួយ​ដ៏​ជក់​ចិត្ត​ប្រចាំ​សប្តាហ៍​នេះ បន្ទាប់​ពី​ក្រុម​​ទាំង​ពីរ​បាន​ជួប​គ្នា​២​លើក​ក្នុង​រដូវ​កាល​នេះ​ពិត​ជា​គួរ​ឲ្យ​ចាប់​អារម្មណ៍​ខ្លាំង។ ជួប​គ្នា​ជើង​​ទី១ ​ភ្នំពេញ​ក្រោន បាន​យក​ឈ្នះ វិសាខា ដោយ​លទ្ធផល ៤-២ ប៉ុន្តែ​ពេល​នោះ វិសាខា មាន​គ្នា​១០​នាក់ ដោយសារ​កីឡាករ អ៊ុក សុវណ្ណ បាន​កាត​ក្រហម បន្ទាប់​ពី​រង​ពិន័យ​កាត​លឿង​ពីរ​ដង។ យ៉ាង​ណា នៅ​ជើង​ទី២នៅ​ទឹក​ដី​ វិសាខា ក្រុម​ទាំង​ពីរ​បញ្ចប់​ដោយ​លទ្ធផល​ស្មើ​គ្នា ៣-៣។
៥​ប្រកួត​ចុង​ក្រោយរបស់ វិសាខា ទទួល​បាន​ជ័យជម្នះ៤លើក និង​ចាញ់១លើក​ ខណៈ​ភ្នំពេញ​ក្រោន ទទួល​បាន​ជ័យជម្នះ​៣​លើក ស្មើ១លើក និង​ចាញ់១លើក។ វិសាខា មាន​ទម្រង់​លេង​គួរ​ឲ្យ​កត់​សំគាល់​នា​ប៉ុន្មាន​ប្រកួត​ចុង​ក្រោយ។ ជា​ពិសេស ពួក​គេ​បាន​យកឈ្នះ បឹងកេត ដោយ​លទ្ធផល ២-០។
ភ្នំពេញក្រោន
ចំណែក​ភ្នំពេញ​ក្រោន ហាក់​មិន​សូវ​បាន​គ្រាប់​បាល់​ច្រើន​​នា​ប៉ុន្មាន​ប្រកួត​ចុង​ក្រោយ។ ពួក​គេ​បាន​​​ត្រឹម​ស្មើ អង្គរថាយហ្គឺរ ១-១ និង​ចុង​ក្រោយ​បំផុត​ឈ្នះ ISI ដង្កោសែន​ជ័យ ២-១។ តាម​រយៈ​ទម្រង់​នេះ ម្ចាស់​ផ្ទះ​ វិសាខា បានដាក់​គោល​ដៅ​ស្វែង​រក​ឲ្យ​បាន​ពិន្ទុ​ពី​ក្រុម​ភ្ញៀវ។