ព្រះ​ខ័ន​រាជ​ស្វាយរៀង បង្កើន​ទំនុក​ចិត្ត​ក្នុង​ការ​នាំ​មុខ ភ្នំពេញ​ក្រោន
ព្រះ​ខ័នរាជ​ស្វាយរៀង រក​បាន​៣​ពិន្ទុ​បន្ថែម​ទៀត​ដើម្បី​បង្កើន​ទំនុក​ចិត្ត​ក្នុង​ការ​នាំ​មុខ​ពិន្ទុលើ​ក្រុម​ខ្លាំង ភ្នំពេញ​ក្រោន ក្នុង​វគ្គ​៦​ក្រុម​ចុង​ក្រោយ ពាន​រង្វាន់ខេមបូឌានព្រីមៀរលីគ​រដូវ​កាល​២០២៤-២៥។
ការ​ប្រកួត​សប្តាហ៍​ទី១ វគ្គ​៦​ក្រុម​ចុង​​ក្រោយ ម្ចាស់​ផ្ទះ​ព្រះ​ខ័ន​រាជ​ស្វាយរៀង បាន​ដាក់​សម្ពាធ​យ៉ាង​ខ្លាំងលើ​ក្រុម បឹងកេត ដែល​ព្យាយាយម​លេង​ការពារ និង​វាយ​បក។ បឹងកេត​ពិត​ជា​ការពារ​បាន​​ល្អ​ខ្លាំង​មែន​ទែន​ដោយ​​អាច​រក្សា​សំណាញ់​​រហូត​ដល់​ចុង​ម៉ោង​ទើប​ធ្លាយ​តាម​រយៈ​ការ​ស៊ុត​បញ្ចូល​ទី​ពី​ចម្ងាយ​ដ៏​អស្ចារ្យ​របស់​ខ្សែ​ប្រយុទ្ធ​សញ្ជាតិ​ប្រេស៊ីល Christian នៅ​នាទី​៩០+២។
គ្រាប់​បាល់​តែ​១​គត់​របស់​ Christian គ្រប់​គ្រាន់​ជួយ​​ឲ្យ ព្រះ​ខ័ន​រាជ​ស្វាយរៀង រក​បាន​៣​ពិន្ទុ​ពេញ​ដើម្បី​មាន​៥៥ពិន្ទុ នាំ​មុខ​៤​ពិន្ទុ​លើ​ ភ្នំពេញ​ក្រោន ដែល​មាន​​៥១​ពិន្ទុ។ ​ភ្នំពេញ​ក្រោន បាន​ចាញ់​ម្ចាស់​ផ្ទះ​ វិសាខា ដោយ​លទ្ធផល ២-១ នៅ​កីឡដ្ឋាន​ព្រីនស៍ កាល​ពី​ថ្ងៃ​សៅរ៍ ទី​២២២ ខែ​កុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៥។
ការ​នាំ​មុខ​៤​ពិន្ទុ​នេះ​កាន់​តែ​ធ្វើ​ឲ្យ ព្រះ​ខ័ន​រាជ​ស្វាយរៀង មាន​ទំនុក​ចិត្ត​ក្នុង​ការ​ក្តោប​ក្តាប់​ឱកាស​កាន់​តែ​រឹង​មាំ​​​ឆ្ពោះ​ទៅ​​រក​ការ​គ្រង​ជើង​ឯក​ខេមបូឌានព្រីមៀរលីគ​រដូវ​កាល​​២០២៤-២៥។ ស្រប​ពេល​នេះ ក្រុម​ដែល​មាន​មូលដ្ឋាន​នៅ​ខេត្ត​ស្វាយរៀង កំពុង​មាន​ទម្រង់​លេង​ល្អ​ប្រសើរ​ឡើង​វិញ បន្ទាប់​ពី​កីឡាករ​បាន​ជា​សះ​ស្បើយ​ពី​របួស​មួយ​ចំនួន ហើយ​ក៏​ជា​ពេល​វេលា​មិន​សូវ​មមាញឹក​ខ្លាំង​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​ទាំង​ពាន​រង្វាន់​​ក្រៅ​ប្រទេស​ដូច​មុន។
៥​​​ប្រកួត​ចុង​ក្រោយ​របស់ ភ្នំពេញ​ក្រោន​ គឺ​ឈ្នះ​​២​ប្រកួត ស្មើ​១​ប្រកួត និង​ចាញ់​២​ប្រកួត​ ហើយ​ខ្សត់​គ្រាប់​បាល់​ដែល​ជា​ហេតុ​ធ្វើ​ឲ្យ​ពួក​គេ​​នៅ​ពី​ក្រោម​ក្រុម​កំពូល​តារាង​រហូត​ដល់​៤​ពិន្ទុ។