​ការ​ធ្វើ​តេស្ត​ជ្រើស​រើស​សេះ​ល្អ​ទៅ​ប្រកួត ក្នុង​ព្រឹត្តិការណ៍ អង្គរ​សង្រ្កាន្តសៀមរាប
សកម្មភាព​បែប​ប្រពៃណី​ និង​កីឡា​ជា​ច្រើន​ប្រភេទ​នឹង​ដាក់​ឲ្យ​លេង​ ឬ​ទស្សនា​នៅ​ព្រឹត្តិការណ៍​អង្គរសង្ក្រាន្ត​ នា​ខេត្ត​សៀមរាប​ ខណៈ​ក្រុមការងារ សហភាព​សហព័ន្ធ​យុវជន​កម្ពុជា សម្រេច​​ដាក់​បញ្ចូល​កីឡា​ប្រណាំង​សេះ​មួយ​ប្រភេទ​ទៀត​ជូន​មហាជន​ឲ្យស្គាល់​ និងបាន​កម្សាន្ត​សប្បាយ​បន្ថែម។​ ​
លោក​ ឡាក់​ ភីរុណ​
លោក​ ឡាក់​ ភីរុណ​ មក​ពី​សហព័ន្ធ​សហភាព​យុវជន​កម្ពុជា​​ ផ្នែក​​ប្រណាំង​រទេះគោ ក្របី​ បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា​ ក្រុម​ការងារ​តែងតែ​រក​នូវ​អ្វី​ដែល​ថ្មី​ ប្លែក​ និង​អស្ចារ្យ​ដើម្បី​ជា​ទី​ចាប់​អារម្មណ៍​បង្កភាព​សប្បាយ​រីករាយ​ដល់​មហាជន​ដែល​ចូលរួម​ពិសេស​ក្នុង​ព្រឹត្តិការណ៍​​អង្គរ​សង្ក្រាន្ត​ នៅ​ខេត្ត​សៀមរាប​ខាង​មុខ​នេះ។​
ទិដ្ឋភាពធ្វើតេស្ត
ដូច្នេះ​ហើយ​ក្រុម​ការងារ​បាន​សម្រេច​ដាក់​បញ្ចូល​កីឡា​ប្រណាំង​សេះ​មួយ​ប្រភេទ​ទៀត​ដើម្បី​លើកស្ទួយ​វិស័យ​កីឡា​មួយ​នេះ​ផង​ និង​ជា​ការ​ផ្សព្វផ្សាយ​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​បាន​ទស្សនា​ប្លែក​អារម្មណ៍​ផង។​ កាល​ពី​រសៀល ថ្ងៃ​ទី​២៦ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ក្រុមការងារ​ រួម​ជា​មួយ​គ្រូ​បង្វឹក​សហព័ន្ធ​កម្ពុជាបង្ហាត់ជិះសេះ​ បាន​ធ្វើ​តេស្ត​សេះ​ប្រមាណ​២០​ក្បាល​ដើម្បី​ជ្រើសរើស​យក​ទៅ​ប្រកួត​នៅ​សង្ក្រាន្ត​សៀមរាប​។​
លោក​ ឡាក់​ ភីរុណ បាន​អំពាវនាវ​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ទាំង​អស់​ដែល​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ព្រឹត្តិការណ៍​​អង្គរ​សង្ក្រាន្ត នៅ​ខេត្ត​​សៀមរាប​ សូម​កុំ​ភ្លេច​ទៅ​ទស្សនា​ការ​ប្រណាំង​រទេះគោ​ ក្របី​ និង​សេះ​ ដែល​នឹង​ធ្វើ​ឡើង​រយៈពេល​ ៣ថ្ងៃ​ចាប់​ពី​វេលា​ម៉ោង​ ២.៣០នាទី​រសៀល​តទៅ​តំបន់​អង្គរឃ្យូយូ។​
កម្មវិធី​​តេស្ត​ជ្រើសរើស​សេះ​ដែល​គ្រប់​លក្ខខណ្ឌ​នេះ​ធ្វើ​ឡើង​កាល​ពី​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី២៦​ ខែ​មីនា​ ឆ្នាំ​២០២៥​ ទីតាំង​ដីវាល​មួយ​កន្លែង​ក្បែរ​ផែស្ងួត​ សូ ហួង​ តាម​បណ្ដោយ​ផ្លូវ​វ៉េងស្រេង រាជធានីភ្នំពេញ។​ សេះ​ចំនួន​ ៦​ក្បាល​នឹង​ត្រូវ​យក​ទៅ​បង្គ្រប់​ជា​មួយ​សេះតាម​បណ្ដា​ខេត្ត​ផ្សេងៗ​ទៀត​សរុប​ទាំង​អស់​១៥​ក្បាល​ដើម្បី​ចូលរួម​​ប្រណាំង​ថ្ងៃ​អង្គរ​សង្ក្រាន្ត​សៀមរាប​ខាង​មុខ៕​