លោក​ យី វាសនា​ បណ្ដា​ប្រទេស​ចូលរួម​សរសើរ​កម្ពុជា​រៀបចំ​​បាន​ល្អទាំង​ការ​ស្នាក់នៅ ហូបចុក​
អគ្គលេខាធិការ នៃគណៈកម្មាធិការ​ជាតិ​ប៉ារ៉ាឡាំពិក​កម្ពុជា​ លោក​ យី​ វាសនា​ ថា​បណ្ដា​ប្រទេស​ចូលរួម​មាន​ការ​កោតសរសើរ​កម្ពុជា​ជា​ខ្លាំង​ទាំង​ការ​រៀបចំ​ និង​ទទួល​បដិសណ្ឋារកិច្ច​ជា​ដើម។​
លោក​ យី វាសនា
លោក​ យី​ វាសនា​ បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា​ ប្រធាន​សហព័ន្ធ​បាល់បោះ​ពិភពលោក (Throw ball) មាន​ការ​ពេញ​ចិត្ត​ជា​ខ្លាំង​ចំពោះ​ការ​រៀបចំ​​របស់​ម្ចាស់​ផ្ទះ​កម្ពុជា​ក្នុង​​ការ​ប្រកួត​ជ្រើសរើស​ជើងឯក​បាល់បោះ​ជន​ពិការ​ លើក​ទី១​ ដែល​ទើប​បញ្ចប់​ទៅ​នេះ។​ ​
លើក​ទី១​ មែន​ ប៉ុន្តែ​កម្ពុជា​ហាក់​មាន​បទ​ពិសោធ​គ្រប់គ្រាន់​ពិសេស​ការ​រៀបចំ​នៅ​ពេល​ប្រកួត​ ការ​រៀបចំ​ទទួល​ស្វាគមន៍​ ការ​ហូប​ចុក​គឺ​បាន​ល្អ​ពេញ​ចិត្ត​អ្នក​គ្រប់គ្នា។​ លោក​ យី វាសនា​ បន្ថែម​ទៀត​ថា​ ប្រធាន​សហព័ន្ធ​ពិភពលោក​ប្រាប់​ឲ្យ​បណ្ដា​ប្រទេស​ផ្សេងៗ​យក​គំរូ​តាម​កម្ពុជា​ ប៉ុន្តែ​រៀង​ពិបាក​បន្តិច​ហើយ​ ព្រោះ​កម្ពុជា​រៀបចំ​ល្អ​ខ្លាំង។​
ទិដ្ឋភាពប្រកួត​ផ្ដាច់ព្រ័ត្រ
បញ្ជាក់​ដែរ​ថា​ កម្ពុជា​បាន​ទទួល​ធ្វើ​ជា​ម្ចាស់​ផ្ទះ​ការ​ប្រកួត​ជ្រើសរើស​​កីឡា​បាល់បោះ​ (Throw ball) ជន​ពិការ​អាស៊ី​ លើក​ទី១​ កាល​ពី​ថ្ងៃ​ទី២៨​ ដល់​ ៣០​ ខែ​មីនា​ ឆ្នាំ​២០២៥​។​ ផ្នែក​បុរស​ មេដាយ​មាស​ បាន​លើ​កម្ពុជា​ មេដាយ​ប្រាក់​ ស្រីលង្កា​ មេដាយ​សំរឹទ្ធ​ បាន​លើ​ប្រទេស​ឥណ្ឌា។​ ចំណែក​ផ្នែក​នារី​ មេដាយ​មាស​ កម្ពុជា មេដាយ​ប្រាក់​ ថៃ​ និង​មេដាយ​សំរឹទ្ធ​ ឥណ្ឌា។​ ការ​ប្រកួត​នេះ​គឺ​មាន​ ៦​ប្រទេស​ចូលរួម​ទាំង​កម្ពុជា​ម្ចាស់​ផ្ទះ៕​