ក្លិប KKIF នឹង​រៀប​ចំ​ការ​ប្រកួត​ខ្សែ​ក្រវាត់​ WBC ៣ខ្សែនៅខេត្តព្រះសីហនុ
ក្លិប​ប្រដាល់​គុន​ខ្មែរ​អន្តរជាតិ (KKIF) និង​សហព័ន្ធ​កីឡា​គុន​ខ្មែរ​អន្តរជាតិ សហការ​ជា​មួយ​ក្រុម​ប្រឹក្សា​ប្រដាល់​សកល​ពិភព​លោក​ (WBC) នឹង​រៀបចំ​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រកួត​ដណ្តើម​ខ្សែ​ក្រវាត់​ពិភព​លោក WBC ៣​ប្រភេទ​ផ្សេង​គ្នា​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៤ ខែ​មេសា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​ខេត្ត​ព្រះ​សីហនុ។
លោកឧកញ៉ា ស្រី​ ចាន់ថន ស្ថាបនិក​ក្លិប KKIF បាន​នាំ​​យក​ខ្សែ​ក្រវាត់​ពិភព​លោក WBC ៣​ប្រភេទ​ផ្សេង​គ្នា​ពី​ប្រទេស​ម៉ិកស៊ិក មក​ដល់​ប្រទេស​កម្ពុជា​កាល​ពី​​ល្ងាច​ថ្ងៃ​ទី​៣១ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៥។ ខ្សែ​ក្រវាត់​ទាំង​៣​ត្រូវ​បាន​ដង្ហែ​ទៅ​កាន់​ក្លិប​របស់​លោក​ឧកញ៉ា​ដើម្បី​រក្សា​ទុក​នៅ​ទី​នោះ​ត្រៀម​រៀបចំ​ការ​ប្រកួត​ក្នុង​ឱកាស​បុណ្យ​ចូល​ឆ្នាំ​ថ្មី​ប្រពៃណី​ជាតិខ្មែរ​ខាង​មុខ។
លោក​ឧកញ៉ាបាន​រៀប​រាប់​​ថា ខ្សែ​ក្រវាត់ WBC ទាំង​៣​ប្រភេទ​គឺ​​ខ្សែ​ក្រវាត់​គុន​ខ្មែរ WBC Kun Khmer ១ខ្សែ​ និង​ខ្សែ​ក្រវាត់​ប្រដាល់​សកល​ពិភព​លោក WBC ២​ខ្សែ។ ចំពោះ​ខ្សែ​ក្រវាត់​គុន​ខ្មែរ WBC Kun Khmer គឺ​​គ្រាន់​តែ​ជា​ការ​ចាប់​ផ្តើម​នៃ​កិច្ច​សហការ​គ្នា​រវាង​​​គុន​ខ្មែរ និង​ក្រុម​ប្រឹក្សា​ប្រដាល់​សកល​​ពិភព​លោក​។ ស្ថាប័ន​ប្រដាល់​សកល​ពិភព​លោក​នេះ​បាន​រៀប​ចំ​តាក់​តែង និង​ឌីហ្សាញ​ជា​ពិសេស​ដែល​រំលេច​ពាក្យ«គុន​ខ្មែរ ទង់​ជាតិ​ខ្មែរ​ កម្ពុជា អង្គរវត្ត និង​ពណ៌​ទង់​ជាតិ​កម្ពុជា»​ដែល​ខុស​ប្លែក​ពី​ខ្សែ​ក្រវាត់ WBC ​ដើម។ ក្រុម​ការងារ​នឹង​ធ្វើ​ការ​ងារ​បន្ថែម​ទៀត ហើយ​ខ្សែ​ក្រវាត់​​ WBC Kun Khmer ​ក្រោយ​ទៀត​ទើប​ដូច​​ខ្សែ​ក្រវាត់​ដើម​របស់​គេ​។
និយាយ​ពី​ខ្សែ​ក្រវាត់​ប្រដាល់​សកល​ WBC ២​ខ្សែ​នឹង​ត្រូវ​ដាក់​ឲ្យ​កីឡាករ​បរទេស​ប្រកួត​ដណ្តើម​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១៤ ខែ​មេសា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​ខេត្ត​ព្រះ​សីហនុ។ ក្នុង​នោះ​មាន​កីឡាករ​ប្រដាល់​សកល​ហ្វីលីពីន និង​មក​ពី​ប្រទេស​ផ្សេង​ៗ​ដែល​ត្រូវ​ប្រជែង​គ្នា​​ដណ្តើម​ខ្សែ​ក្រវាត់​សកល​ពិភព​លោក​ទាំង​ពីរ​នេះ។
តាម​ការ​បញ្ជាក់​ពី​លោក​ឧកញ៉ា ស្រី ចាន់ថន ថា កីឡាករ​កម្ពុជា​២​រូបគឺ ឈឿង ល្វៃ និង សុខ ធី មាន​ឈ្មោះ​ចូល​រួម​ប្រកួត​ក្នុង​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រកួត​ដណ្តើម​ខ្សែ​ក្រវាត់ WBC នៅ​ខេត្ត​ព្រះ​សីហនុ​ ប៉ុន្តែ​នៅ​មិន​ទាន់​លំអិត​ពី​​ការ​ប្រកួត​ដណ្តើម​ខ្សែ​ក្រវាត់​គុន​ខ្មែរ WBC Kun Khmer ឬ​មិត្តភាព​អន្តរជាតិ​ឡើយ។ ជា​មួយ​គ្នា​នេះ ភាគី​អន្តរជាតិ​ដែល​មក​ពី ក្រុម​ប្រឹក្សា​ប្រដាល់​សល់​ពិភព​លោក ​កីឡាករ និង​ក្រុម​ការងារមាន​​​ប្រមាណ​១៩​នាក់​នឹង​មក​ប្រទេស​កម្ពុជា។ ក្រុម​ការងារ​បរទេស​មិន​ត្រឹម​តែ​មក​រៀបចំ​ការ​ប្រកួតប្រដាល់​សកល​ដណ្តើម​ខ្សែ​ក្រវាត់ពិភព​លោក​ WBC ប៉ុណ្ណោះ​ទេ ប៉ុន្តែ​ពួក​គាត់​ក៏​នឹង​តាម​ដាន​មើល​ពីកីឡា​ប្រដាល់​គុន​ខ្មែរ​​ផង​ដែរ​ដែល​បាន​ចូលរួម​សហការ​គ្នា៕