មកដឹងលក្ខណៈពិសេសរបស់ស៊េរីទូរស័ព្ទ iPhone 15 Pro
ក្រុមហ៊ុន Apple បានបញ្ចេញរូបរាងផលិតផលទូរស័ព្ទស៊េរី iPhone 15 Pro ជាផ្លូវការកាលពីថ្ងៃទី១២ ខែកញ្ញា ជាមួយនឹងការរចនាបន្ថែមថ្មីនូវមុខងារកាន់តែពិសេស និងអស្ចារ្សជាងមុន ។
iPhone 15 Pro គឺជាស៊េរីទូរស័ព្ទ iPhone ដំបូងបង្អស់ដែលប្រើ USB 3.6 សម្រាប់ល្បឿនផ្ទេរទិន្នន័យដ៏ច្រើន និងដំណើរការលឿនជាងមុនរហូតដល់ ២០ ដង ។ បន្ថែមពីនេះ វាបានប្តូរមកប្រើខ្សែសាកថ្ម USB Type-C ថ្មី ដោយអនុញ្ញាតឲ្យអ្នកប្រើ Mac ឬ iPad អាចប្រើខ្សែសាកដូចគ្នាបាន ។
iPhone 15 Pro រចនាឡើងជាមួយសំបកទីតានីញ៉ូមស្រាលជាងមុន ជាមួយនឹងសោភ័ណភាពធ្វើពីលោហធាតុ គែមរាងកោងថ្មី កញ្ចក់អេក្រង់ស្តើងជាងមុន ប្រព័ន្ធដំណើរការ A17 Pro ។
សម្រាប់កាមេរ៉ាវិញ ទូរស៏ព្ទ iPhone 15 Pro បំពាក់កាមេរ៉ាទំហំ 48MP ដែលមានប្រព័ន្ធ Sensor កាន់តែធំជាងមុន និងមានកាមេរ៉ា ultrawide 12MP​ មានផ្ទៃមុខកាត់ដល់ 120mm ​ដែលអាចពង្រីកចម្ងាយបានដល់គុណនឹង ៥ ដង​ ហើយអាចថតដល់កម្រិតកុនបាន (ProRes) 4K 60frame ។
ចំពោះ Action Button សងខាងវិញ ត្រូវបានផ្លាស់ប្តូរថ្មី ដោយផ្តល់មុខងារស្រដៀងគ្នានឹងប៊ូតុង Action របស់ Apple Watch Ultra ដែលវាអនុញ្ញាតឲ្យអ្នកប្រើប្រាស់ ប្ដូរមុខងារតាមបំណង ដូចជាការបើកដំណើរការកម្មវិធីកាមេរ៉ា ឬពិលជាដើម ។
ម៉ូដែល iPhone 15 Pro មានទាំងអស់ ៤ពណ៌ ដែលរួមមាន ទីតានីញ៉ូមខ្មៅ ទីតានីញ៉ូមពណ៌ស ទីតានីញ៉ូមពណ៌ខៀវ និងទីតានីញ៉ូមដើម ដែលមានតម្លៃចាប់ពី ៩៩៩ ដុល្លារសម្រាប់ 15 Pro ១២៨ GB និង 15 Pro Max តម្លៃ ១,១៩៩ ដុល្លារ ទំហំ ២៥៦ GB ៕