ស្ត្រីម្នាក់ ជិះម៉ូតូលឿន វ៉ារថយន្តមិនផុត ជ្រុលទាក់ដៃចង្កូតជាមួយកង់ ដួលបោកក្បាលស្លាប់
ស្ត្រី​ម្នាក់ ជិះ​ម៉ូតូ​លឿន ឡើង​វ៉ា​រថយន្ត​មិន​ទាន់​ផុត ជ្រុល​ទៅ​ទាក់​ដៃ​ចង្កូត​ជាមួយ​កង់ ដួល​បោក​ក្បាល​ស្លាប់ ផ្អើល​ទាំង​ព្រឹក។
ហេតុការណ៍​នេះ​ដែរ​បង្ក​ការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​កាលពី​វេលា​ម៉ោង ០៦ និង ៣៥ នាទី ព្រឹក ថ្ងៃ​ទី ២១ ខែ​ធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៤ នេះ ក្នុង​ទីក្រុង​កោះនរា សង្កាត់​និរោធ ខណ្ឌ​ច្បារអំពៅ រាជធានី​ភ្នំពេញ។ សព​មាន​ឈ្មោះ ឆន សុខលី ភេទ​ស្រី ជនជាតិ​ខ្មែរ មុខរបរ​បុគ្គលិក​ធ្វើការ​នៅ​ក្រុមហ៊ុន យី ដា មី​នូ​ហ្វេ​ក​ធឺ​រើ ខូ អិ​ល​ធី​ឌី។
ប្រភព​ព័ត៌មាន​ពី​អ្នក​ធ្វើ​ដំណើរ​បាន​ប្រាប់​ឲ្យ​ដឹង​ថា មុន​ពេល​កើតហេតុ គេ​ឃើញ​ស្ត្រី​ម្នាក់ ជិះ​ម៉ូតូ ១ គ្រឿង ម៉ាក​ហុងដា​ឌ្រី​ម ស៊េរី ២០១៨ ពណ៌​ខ្មៅ ពាក់​ស្លាក​លេខ កណ្តាល 1AA-4555 ជិះ​ក្នុង​ល្បឿន​លឿន ទិសដៅ​ពី​លិច​ទៅ​កើត គោលដៅ​ចេញពី​ធ្វើការ​ត្រឡប់​ទៅ​ផ្ទះ​នៅ​ឯ​សង្កាត់​ក្បាលកោះ។ ខណៈ​ជិះ​មក​ដល់​ចំណុច​កើតហេតុ ស្ត្រី​ខាងលើ បាន​បន្ថែម​ល្បឿន​ឡើង​វ៉ា​រថយន្ត ១ គ្រឿង មិន​ស្គាល់​ម៉ាក ក៏​វាក់​អើ​ជាមួយ​បុរស​ម្នាក់​ជា​អ្នក​ជិះ​កង់​ហាត់ប្រាណ​ដែល​ជិះ​លើ​ផ្លូវ​ក្នុង​ទិសដៅ​ស្របគ្នា បណ្តាល​ឲ្យ​ទាក់​ដៃ​ចង្កូត​ជាមួយ​កង់ ដួល​បោក​ក្បាល​ស្លាប់​ភ្លាមៗ។ ចំណែក​ឯ​បុរស​ជា​អ្នក​ជិះ​កង់​ហាត់ប្រាណ គ្រាន់តែ​របួស​រលាត់​ដៃ​ជើង​តែប៉ុណ្ណោះ។
ក្រោយ​កើតហេតុ សមត្ថកិច្ច​មូលដ្ឋាន បាន​ចុះ​មក​ដល់​ទីតាំង​គ្រោះថ្នាក់ រួច​ធ្វើការ​វាស់វែង​យក​ម៉ូតូ និង​កង់ ទៅ​រក្សាទុក​នៅ​អធិការ​ខណ្ឌ​ច្បារអំពៅ រង់ចាំ​ដោះស្រាយ​ពេល​ក្រោយ។ ចំណែក​សព​ស្ត្រី​រងគ្រោះ បាន​ប្រគល់​ជូន​សាច់ញាតិ​យក​ទៅ​ធ្វើបុណ្យ​តាម​ប្រពៃណី​នៅផ្ទះ​របស់​ខ្លួន​ក្នុង​សង្កាត់​ក្បាលកោះ៕