សំណាង អេលីណា ពោលប៉ុន្មានឃ្លានេះ មុនបញ្ចប់តួនាទីជាម្ចាស់មកុដបវរកញ្ញាចក្រវាលកម្ពុជានាឆ្នាំចាស់
អតីតកញ្ញាឯកកម្ពុជា សំណាង អេលីណា ថ្លែងទៅកាន់បេក្ខនារីដែលនឹងក្លាយជាម្ចាស់មកុដឆ្នាំថ្មីថា ត្រូវធ្វើអ្វីៗដោយក្ដីស្រឡាញ់ និងមានទំនួលខុសត្រូវច្បាស់លាស់ជាមួយតំណែងរបស់ខ្លួន។
ក្នុងកម្មវិធីប្រកួតប្រជែងសម្រស់លំដាប់ពិភពលោក ​Miss Universe Cambodia 2020 នាវគ្គផ្ដាច់ព្រ័ត្រដែលទើបបញ្ចប់កាលពីយប់មិញ ក្នុងនោះអតីតបវរកញ្ញាចក្រវាលកម្ពុជា ២០១៩ សំណាង អេលីណា បានចូលរួមជាគណកម្មការ និងជាភ្ញៀវកិត្តិយសដើម្បីបំពាក់មកុដដល់កញ្ញាឯកជំនាន់ថ្មី។
រាជនីកំពូលសម្រស់របស់រាជាណាចក្រកម្ពុជារូបនេះ បានបង្ហាញខ្លួនក្នុងសម្លៀកបំពាក់ដ៏ស្រស់ស្អាត​ រួមជាមួយការចាក់បញ្ចាំងវីដេអូខ្លី ក្នុងន័យរំឭកអតីតកាលមុនគ្រងមកុដក្នុងឆ្នាំកន្លងទៅ ក៏ដូចថ្លែងអំណរគុណ ព្រមទាំងផ្ញើសារទៅបេក្ខនារីទាំង ២០ រូបផងដែរ។
កញ្ញាពោលដូច្នេះ កន្លងមកខ្លួនតែងតែជឿជាក់ថា ​ស្ត្រីគឺជាមនុស្សម្នាក់ដែលក្លាហាន និងអាចធ្វើអ្វីៗបានគ្រប់យ៉ាង ហើយការគិតនិងក្ដីសុបិនមួយនេះបានក្លាយជាការពិតនៅពេលដែលកញ្ញាបានគ្រងមកុដបវរកញ្ញាឯកកម្ពុជា ឆ្នាំ​២០១៩។ ជាក្មេងស្រីម្នាក់ដែលមានក្ដីស្រមៃ និងមានឆន្ទៈ សំណាង អេលីណា បានក្លាយជាស្ត្រីក្លាហាន មោះមុត ដែលតំណាងឲ្យកម្ពុជាក្នុងកម្មវិធីសម្រស់ក៏ធំមួយរបស់ពិភពលោកគឺ ​Miss Universe ។ កម្មវិធី និងតំណែងមួយនេះបានឆ្លុះបញ្ចាំងពីការតស៊ូ សេចក្ដីខំប្រឹង ការតាំងចិត្ត និងទំនួលខុសត្រូវដ៏ច្បាសលាស់របស់នារីខ្មែរគ្រប់រូប។ តំណែងមួយនេះ និងផ្នត់គំនិតទាំង៤ បានផ្លាស់ប្ដូរជីវិតរបស់បវរកញ្ញាយើងមកដល់សព្វថ្ងៃ។
អតីតម្ចាស់ជយលាភីរូបនេះបន្ថែមទៀតថា ចាប់តាំងពីថ្ងៃដែលចូលប្រកួត គោលបំណងរបស់ខ្លួន គឺចង់លើកការតស៊ូមតិលើការអប់រំកុមារកំព្រា ក្មេងតូចៗ និងលើកកម្ពស់ដល់ស្ត្រី។ កញ្ញាបានប្រើប្រាស់សំឡេង និងតំណែងរបស់ខ្លួន ដោយសហការជាមួយសប្បុរសជនជាច្រើនដើម្បីបំពេញនូវការសន្យាកន្លងមក។
សំណាង អេលីណា ថ្លែងជាចុងក្រោយថា “ជាការបញ្ចប់កាព្វកិច្ចមួយនេះ នាងខ្ញុំសូមបញ្ចប់ដោយក្ដីស្រឡាញ់ និងសេចក្ដីដឹងគុ អស់ពីបេះដូង។ សូមឲ្យស្ត្រីខ្មែរគ្រប់រូបដែលមានក្ដីស្រមៃ កុំបោះបង់ចោល សូមបន្តនូវក្ដីសង្ឃឹមនិងការតស៊ូ ហើយសូមឲ្យអ្នកដែលកាន់តំណែងនេះបន្តត្រូវចងចាំថា ត្រូវធ្វើដោយក្ដីស្រឡាញ់ និងមានទំនួលខុសត្រូវច្បាស់លាស់ទៅលើមកុដមួយនេះ”៕